Magdalena Rybarikova zaustavila pohod Dalile Jakupovič v Birminghamu!

22.06.2018
Trenutno najbolj vroča slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je končala z nastopi v Birminghamu!

BIRMINGHAM, V.B. - 27-letna Dalila Jakupovič (113. na WTA) je po 5. zaporednih zmagah (3 v kvalifikacijah) na WTA Premier turnirju v Birminghamu v četrtfinalu morala priznati premoč 29-letni Slovakinji Magdaleni Rybarikovi (19. na WTA). Slednja je slavila s 6-2, 6-4 v nizih!

Dalila je izločila 17. in 18. igralko sveta pri 19. na svetu se je serija ustavila. Po zaostanku z 0-2 v 1. nizu je izid izenačila in imela priložnost za vodstvo s 3-2, a ni izkoristila priložnosti. Slovakinja je dobila vse igre do konca niza. 2. niz je potekal po podobnem scenariju, pri zaostanku s 3-5 je s servisom rešila 3 zaključne žogice nasprotnice in zmanjšala na 4-5. Nato je sama imela 2 žogici za izenačenje na 5, a je Magdalena ubranila svoj servis in dosegla pomembno zmago!

Vsekakor Dalila Jakupovič zapušča turnir zelo zadovoljna, saj je pokazala, da se lahko kosa z veliko višje uvrščenimi tekmovalkami. Dosegla je nekaj kariernih uspehov in odhaja z novimi 125 WTA točkami ter 24,880$ denarne nagrade!

V parih je Katarina Srebotnik izpadla v četrtfinalu. Tokrat je igrala skupaj z Američanko Vanio King.