Magična Kaja Juvan do nove ITF lovorike!

28.10.2018
Slovenska teniška najstnica polni zbirko lovorik v svoji vitrini!

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA -17-letna Kaja Juvan (198. na ATP) je v vlogi 2. nosilke na 25,000$ vrednem ITF turnirju na pesku v Italiji premagala vso konkurenco. V finalu je bila boljša od 24-letne Rusinje Poline Lejkine (386. na ATP) s 3-6, 6-1, 6-2 v nizih. Dvoboj je trajal 2 uri in četrt! ČESTITKE!

Rusinja je že v 1. krogu izločila 1. nosilko rojakinjo Valentino Ivanjenko in iz turnirja "vrgla" tudi dve Slovenki, a Kaja je bila kljub izgubi uvodnega niza v finalu premočna. Pia Čuk je izpadla v prvem, Veronika Erjavec v drugem krogu in Nina Potočnik v četrtfinalu.

Kaja Juvan je tako osvojila že šesto ITF lovoriko, četrto letos ob dveh zlatih olimpijskih medaljah za mlade!

Kaja je tako končala izjemno teniško sezono, v kateri se je tudi poslovila iz mladinske konkurence. Varovanka trenerja Robija Cokana in članica TK Šport Plusa iz Ljubljane je ena najbolj talentiranih na svetu, res magično dekle slovenskega tenisa.