Nov uspeh Zidanškove. 19-letnica ujela naslov v Santa Margheriti Di Puli

02.10.2017
SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Komaj 19-letna Tamara Zidanšek je v vitrino postavila novo člansko lovoriko. Na ITF turnirju v Italiji je pokorila vso konkurenco s samo edim izgubljenim nizom.

Le Polona Hercog je uspela vzeti niz odlični Tamari Zidanšek na peščenem ITF turnirju na Sardiniji, ki se je igral za denarni sklad v višini 25,000 USD. V finalu se je Hrvatica Tereza Mrdeža dobro upirala, a Tami je bila boljša in zaslućeno zmagala s 7-6(4), 7-5. ČESTITKE TAMARA !

Finalsni nastop je Zidanškova (199. na WTA), ki je bila 4. nosilka, začela že včeraj, a s 26-letno hrvaško nasprotnico sta morali zaradi dežja dokončati danes.

Bolje je včeraj začela 5. nosilka in 244. iugralka sveta Mrdeža, ki je povedla z brejkom 3-1, potrdila vse skupaj na 4-1 ter pri 5-2 in 5-4 servirala za niz. Mlada Konjičanka se ni predala, vse je izničila, nato pa v podaljšani igri hitro ušla in prvi niz obrnila sebi v prid. V 2. nizu je Tami imela 3-1, pa je Hrvatica uspela ujeti ritem in izenačiti na 4-4, pri tem rezultatu pa sta morali postaviti loparje v torbo in nadaljevati danes.V 11. igri je Zidanškova vknjižila odločilni odvzem začetnega udarca in vse skupaj dokončala v naslednji izmenjavi po 2 urah in 23 mnutah čiste igre.

Na tekmi je bilo kar 15 brejkov, ja, več kot polovica iger se je končala z izgubo servisa, priložnosti pa je bilo toliko več. Kakorkoli, ena najbolj obetavnih slovenskih teniških igralk je prišla do enega več in se razveselila prve letošnje lovorike in že 12. v karieri.

Zidanškova in Hercogova ostajata v Santa Margheriti Di Puli tudi ta teden, ko bosta drugo in tretjepostavljeni.