Medvedjev, Rubljov,... Rusija je zmagovalec Davisovega pokala.

05.12.2021
MADRID, ŠPANIJA - Ruski tenisači so letošnji zmagovalci pokala Davis, ki je potekal v Madridu, Torinu in Innsbrucku. Španska prestolnica je gostila še polfinale in finale.

Daniil Medvedjev je prvo ime zaključka sezone, pokala Davis. Skupaj z Andrejem Rubljevom sta Rusiji prinesla solatno skledo, pokal Davis. V finalu je bila ruska ekipa boljša od hrvaške, dobili so že posamična obračuna.

Prvo točko v finalu je priskrbel Andrej Rubljov, ki je s 6-4, 7-6(5) premagal Borna Goja, sicer ta teden junaka v hrvaški ekipi. Gojo je bil ta teden izjemen, prav zaradi njega so Hrvati sploh prišli do zadnjega dne tekmovanja v Madridu. Hrvaška je bila četrtič v finalu potem, ko je v polfinalu na kolena spravila Srbe na čelu z Đokovičem.

Ja, Rubljov se v tekmi z Borno Gojom ni soočil z brejk žogico, 24-letnik je zabil 18 vinerjev ter slavil po 1 uri in 33 minutah igre. Po tekmi je povedal: ''Bilo je super tesno, zelo izenačeno. Na meni je bilo veliko pritiska, Borna pa je v zadnjih dveh tednih prikazal izjemen tenis. Premagal je nekaj fantastičnih tenisačev, fantastičen je bil tudi danes. Trenutno uživam v teh trenutkih''.

Še bolj superioren pa je bil na tekmovanju Daniil Medvedjev. Rus niti slučajno ni oddal niti niza, danes pa mu je uspelo s 7-6(7), 6-2 ugnati tudi razploženega Marina Čiliča. Po 89 minutah igre je Rusiji prinesel vodstvo 2-0 in končno zmago v letošnjem Davisovem pokalu. Ni kaj, Medvedjev je bil močan na servisu, zadel je 8 asov in bil 87% uspešen pri prvem začetnem udarcu. Rusiji je priigral tretjo lovoriko, pred tem so bili najboljši še v letih 2002 in 2006.

''Počutim se ponosno, vzhičeno. Precej bolj sem vesel za ekipo kot zase. Imamo močno moštvo, v ekipi je prava kemija in resnično sem vesel, da sem del te reprezentance. Bila sta dva izjemna tedna, res sem presrečen'', je povedal Medvedjev po zmagi nad Čiličem.

Rusija je letos dominirala v tenisu. Za sabo imajo 'noro', sezono, osvojili so Davisov pokal, ATP pokal, turnir za grand slam, srebrno odličje na olimpijskih igrah v Tokiu,...res leto in sanj.