Mona Barthel poslala Dalilo Jakupovič v čakalnico za glavni žreb Aucklanda

01.01.2017
AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Slovenska tenisačica Dalila Jakupovič je po dveh zmagah v kvalifikacijah WTA turnirja na Novi Zelandiji vpisala poraz.

25-letni Dalili Jakupovič (156. na WTA) ni uspelo priti v glavni del četrt milijona USD vrednega WTA turnirja v Aucklandu. Na zadnji stopnički jo je ustavila Mona Barthel iz Nemčije s 6-2, 6-1.

Jakupovičeva po porazu čaka na morebitni odstop katere izmed uvrščenih v glavni del. V kolikor se ji nasmehne sreča, bo zaigrala med 32 najboljšimi, kjer sta tudi sestri Williams.

26-letna Mona Barthel, 186. igralka sveta, je bila enostavno premočna tekmica v 3. krogu kvalifikacij. Nemka ni bila zastonj že 23. na WTA lestvici, še posebej pa se dobro počuti na avstralski turneji. Lani je bila odstostna kar nekaj mesecev, kar se pozna na uvrstitvi. Le 62 minut je potrebovala Mona, da je dobila obračun s slovensko tenisačico. Petkrat je vzela servis, imela 11 priložnosti medtem, ko je Dalila nekaj malega odpora nudila v 1. nizu, v drugem pa je ostala praznih rok tudi pri žogicah za odvzem začetnega udarca.

Dve zmagi čez vikend v Aucklandu sta Dalili Jakupovič prinesli cca 1,000 ameriških dolarjev in 14 točk.