Fognini brez ''hat-tricka'': Nadal do 47. lovorike na pesku

02.08.2015
HAMBURG , NEMČIJA - Rafael Nadal je v finalu turnirja serije 500 v Hamburgu premagal Fabia Fogninija s 7:5, 7:5 in se Italijanu oddolžil za poraza v Riu de Janeiru in Barceloni.

Fabio Fognini je poskušal postati prvi tenisač v zgodovini, ki bi na peščeni podlagi zabeležil tri zaporedne zmage proti Rafaelu Nadalu, a vročekrvni Italijan, ki se je v zaključku drugega niza sporekel s svojim nasprotnikom, je tokrat moral priznati premoč še vedno aktualnemu ''kralju peska'', ki je zabeležil tretjo lovoriko v letošnji sezoni (3-1), 67. v karieri (67-29) in 47. na pesku (47-8).

Prva igra na srečanju je trajala maratonskih 12 minut, v četrtem poskusu pa se je Fognini dokopal do uvodnega  brejka. Španec je nemudoma odgovoril in izid poravnal, a nato znova izgubil svoj servis za vodstvo Italijana z 2:1.

Toda Fognini tudi v drugo ni znal zadržati prednosti in po drugem iznenačenju je Nadal vendarle osvojil prvo igro na začetni udarec za prednost s 3:2. V nadaljevanju sta bila tenisača poravnana, v 12. igri pa je Nadal z odličnim forehandom po paraleli še enkrat ''brejknil'' Fogninija in povedel z 1:0 v nizih (7:5).

Prvi nosilec je v drugem nizu že vodil s 3:1, a se je Fognini uspel vrniti in po novi seriji brejkov pri izidu s 5:4 serviral za drugi niz. Med odmorom se je med tenisačema vnela burna razprava. Fognini, ki je govoril v španščini, naj bi Nadalu očital, da porabi preveč časa za pripravo na return. Napetost je pomiril sodnik, a ta ni povsem izginila, kar je bilo očitno tudi pri zadnjem stisku rok.

Nadal je v deseti igri ubranil eno set priložnost in prišel do novega brejka, s katerim je poravnal na 5:5. Španec je nato povedel in v naslednji igri še enkrat odvzel servis Fogniniju (7:5) za 67. turnir v njegovi karieri.

''Kralj peska'' je podaljšal svoj niz najmanj ene peščene lovorike v evropskem delu sezone, ki traja vse od leta 2004. Za zmago je prejel 311.775 evrov in 500 ATP točk. Fognini je izgubil sedmi finale na ATP Touru (3-7), za svoj nastop na turnirju pa si je prislužil 140.560 evrov in 300 točk za lestvico ATP.