Nadal v velikem slogu in stilu nadaljuje nepremagljivost v Monte Carlu!

13.04.2011
MONTE CARLO - Španski teniški matador in peščeni kralj Rafael Nadal je otvoril turnir serije masters v svojem stilu. Izpad lanskoletnega finalista Verdasca.

24-letni španski peščeni kralj in 'knez' masters turnirja v Monte Carlu Rafael Nadal, je v uvodnem krogu s 6-2, 6-2 odpravil Finca Jarkka Nieminena.

Rafa je šestkratni zmagovalec turnirja serije 1000 v Monaku, kar je absolutni rekord po zaporednih zmagah na enem izmed turnirjev v odprti dobi tenisa in vse razen končne zmage Španca bi bila prvovrstna senzacija. Majorčan v uvodnem krogu ni imel nikakršnih težav z znancem iz Tivolija Jarkkom Nieminenom, saj je že prvi dve igri dobil brez izgubljene točke, nato pa varno prijadral do zmage, ki ga pelje v 3. krog, kjer se bo udaril s Francozem Richardom Gasquetom. Slednji je po težavah v 1. krogu, danes prišel do hitre zmage nad Špancem Guillermom Garcia-Lopezom.

1. nosilec Nadal v Monte Carlu ne pozna poraza vse od leta 2003, ko ga je ugnal sedaj že upokojeni Guillermo Coria, z današnjo zmago pa ima sedaj razmerje 35-1. Naj dodamo, da je imel Rafa ob tistem porazu le 16 let.

Rafael Nadal je zabeležil 35. zaporedno zmago na turnirju v MOnte Carlu, kjer brani šestkratno lovoriko

Na osrednjem igrišču Court des Princes smo danes videli tudi vsešpanski obračun med Tommyem Robredom in lanskoletnim finalistom Fernandom Verdascom. 1 uro in 31 minut je porabil Robredo, da je zadal novo rano Verdascu, ki letos ne najde prave forme, ki ga je krasila zadnja leta. V dvoboju je Nando štirikrat oddal servis ter tretjič zapored (skupaj že petič) izpadel v uvodnem krogu v letošnjem letu. Robredo sedaj prihaja na zmenek s Srbom Viktorjem Troickim, ki je bil v 2. krogu boljši od Italijana Fabia Fogninija.

Po dveh mesecih se je z zmago na igrišča vrnil Monfils Gael. 10. igralec sveta je bil odsoten zaradi poškodbe levega zapestja, danes pa je s 7-5, 6-2 izločil Španca Gimeno-Traverja. Monfils bo za vstop v četrtfinale igral s Portugalcem Fredericom Gilom, ki je v drugem nizu zlomil Nemca Floriana Mayerja. Rezultat 7-5, 6-1.

4. nosilec David Ferrer je ugnal rojaka Feliciana Lopeza, Avstrijec Jurgen Melzer pa Nizozemca Robina Haaseja. Še naprej odlično igra tudi Francoz Gilles Simon, ki je v 2. krogu pospravil Alberta Montanesa, veliko dela za vstop v osmino finala pa je imel Nicolas Almagro. Dvoboj z Maximom Gonzalezom je postregel s tremi podaljšanimi igrami, Almagro pa je ujel srečno zmago šele v 22. igri tajbrejka v tretjem nizu.

Ali bo Andy Murray v Monaku popravil slab vtis iz mastersov v Indian Wellsu in Miamiju?

Končno je zmago vpisal Britanec Andy Murray. Škot, ki je po igranju v finalu OP Avstralije zabredel v psihološko krizo ter je izgubil vse tri naslednje dvoboje, je danes peščeno sezono odprl proti Čehu Radeku Stepaneku. Prvi niz je dobil zlahka s 6-1, v drugem pa je vodil že 4-0, toda do konca obračuna se je moral še malo potruditi. Češki veteran ga je namreč ujel po številu napravljenih brejkov v drugem nizu, znižal izid na 4-5, a je Murray le sestavil nekaj dobrih točk, da je v 10. igri še enkrat odvzel servis igro Stepaneku. Škot se bo v osmini finala pomeril z Gillesom Simonom.