Krvavi pot Nadala proti Murrayu!

16.04.2011
MONTE CARLO - Peščeni kralj Rafael Nadal se je po pričakovanju, a težje kot smo mislili, uvrstil v veliki finale masters turnirja v Monte Carlu, kjer je neporažen že od leta 2005. Krono z glave mu bo poskušal vzeti rojak David Ferrer.

Drugi polfinale ATP turnirja serije 1000 v Monte Carlu je bil obračun prvega in tretjega nosilca, Rafaela Nadala in Andya Murraya. 'Krvavi' obračun se je končal šele po treh nizih in skoraj treh urah, saj je Rafa strl odpor Britanca v tretjem nizu s končnim rezultatom 6-4, 2-6 in 6-1 ter vpisal 36. zaporedno zmago v Monaku.

Španski teniški velemojster, ki že nekaj časa vlada na ATP lestvici in je tudi najboljši peščeni tenisač vseh časov, v kneževini Monaku ni izgubil že vse od leta 2003, ko ga je kot 16-letnika premagal Guillermo Coria. Ko je drugič prišel v Monte Carlo ter stopil na igrišče, ga do danes ni več zapustil poražen. 6 zaporednih naslovov je največji dosežek kakšnega tenisača na enem turnirju v odprti dobi tenisa, temu rekordu pa bo Majorčan jutri poskušal dodati še dodatek - 7. zaporedno zvezdico. Nasproti mu bo stal rojak David Ferrer.

Škot Andy Murray je Nadalu prvi sploh odvzel niz v Monte Carlu po Novaku Đokoviću v finalu leta 2009. Kakšna je tu dominacija Nadala pove tudi dejstvo, da je pred tem oddal niz leta 2006 v finalu, ko je to uspelo Rogerju Federerju, takrat pa so se finala mastersov igrala še na tri dobljene nize.

Današnji prvi del igre je trajal 1 uro, do 4-4 pa sta oba dvakrat izgubila servis igro. Rafa je priložnost za dobljeni prvi niz dokončno vnovčil šele proti koncu, v drugem pa je bil povsem nemočen. Murray je igral kot v transu, Nadal pa je do edinega brejka prišel za znižanje rezultata na 2-4. Odličen tenis je v drugem nizu trajal 1 uro in 11 minut, samo 4. igra pa je bila dolga več kot 19 minut.

V tretjem, odločilnem nizu je Škot klonil. Plačal je davek utrujenosti in izmučenosti, povrh vsega pa je imel še težave s komolcem. Majorčan je hitro povedel 3-0 (med menjavo je Murray vzel tudi zdravniški premor), nato pa z drugim zaporednim brejkom počasi zapečatil usodo Murraya, ki je izboril sicer en ribrejk, za kaj več pa ni bilo moči. V celotnem dvoboju smo videli kar 13 brejkov, eden več pa je uspel peščenemu kralju.

Lani je v finalu Monte Carla igral Fernando Verdasco, letos pa se bo Nadalu zoperstavil njegov rojak David Ferrer

Šesti tenisač sveta David Ferrer se je drugič uvrstil v finale turnirja serije ATP 1000 ali masters - prvič v Monte Carlu. V prvem polfinalu dneva je s 6-3, 6-2 ustavil Avstrijca Jurgena Melzerja, ki je včeraj domov poslal Rogerja Federerja.

Špancu je na tako velikem turnirju prvi finale uspel lani v Rimu, kjer je izgubil z Rafaelom Nadalom, tekmecem, ki mu bo nasproti stal tudi jutri. ''Zelo sem zadovoljen z uvrstitvijo v finale. To je velik uspeh. Počutim se dobro in moj tenis je na visoki ravni. Upam, da bom tudi jutri prikazal vrhunsko igro'', je povedal Ferrer po tekmi z Melzerjem.

Dvoboj je bolje začel 29-letni Melzer, saj je z brejkom povedel 3-1, potem pa je vajeti igre v roke vzel Španec in nanizal pet iger zapored za dobljen prvi niz. Tudi v drugem je prvi zapretil Avstrijec. Že v uvodni igri na servis Ferrerja je imel dve brejk priložnosti, a je kasneje plačal ceno slabšega zadetega prvega servisa in slabega izkoristka brejk priložnosti. Španec je končal tekmo po 78 minutah v katerih je izkoristil vse štiri priložnosti za brejk, Melzer pa je vnovčil le 1 od 9.