Nakašima naslednji, ki je zmagal na zaključnem dogodku mladih v Milanu

13.11.2022
MILANO, ITALIJA - Brandon Nakašima je peti zmagovalec zaključnega turnirja osmerice Next Gen.

Lani je Američan Brandon Nakašima izpadel v polfinalu omenjenega dogodka, letos mu je uspelo priti vse do konca. Prvi favorit Lorenzo Musetti se je spotaknil že v skupini, Nakašima pa je z dobrimi igrami zasluženo slavil in v finalu s 4-3(5)l 4-3(6) in 4-2 premagal Čeha Jirija Lehečko.

21-letnik je po zmagi povedal: ''Trenutno sem super zadovoljen, srečen. Bil je izjemen turnir. Finale je bil še en tesen obračun, lahko bi se obrnilo tudi drugače. Zadovoljen sem z nivojem svoje igre in sezono sem končal na najboljši način''.

In res je bilo izenačeno. Nakašima se je v prvem nizu vrnil po zaostanku 1-3, v drugem pa rešil dve žogi za niz v tajbrejku. V tretjem je strl Čeha in se veselil po 80 minutah igre. Četrtopostavjeni Američan je dominiral cel teden v Milanu in oddal le dva niza v skupini. V polfinalu je izločil Britanca Jacka Draperja.

Nakašima je letos prišel do prvenca na ATP turneji, ko je slavil v San Diegu na domačih tleh, na Wimbledonu pa je igral v 4. krogu.

Next Gen ATP Finals
Kraj: Milano (ITA)
Kategorija: Next Gen ATP Finals
Datum: 08.11.2022 - 12.11.2022
Nagradni sklad: 1,400,000 EUR

4-Brandon Nakashima (Japan) beat 5-Jiri Lehecka (Czech Republic) 4-3(5) 4-3 (6) 4-2