Nekdanji 1. igralec sveta Hewitt obrnil zaostanek proti Kavčiču v zmago!

12.02.2013
Slvenski teniški igralec Blaž Kavčič je že dvakrat premagal slovitega Lleytona Hewitta, tudi danes pa je bil tik pred slavjem, vendar je na koncu izgubil tajbrejk 3. niza.

SAN JOSE, ZDA - 25-letni Blaž Kavčič je zapravil lepo priložnost, da dobi še tretji medsebojni obračun z nekdanjim 1. tenisačem sveta in zmagovalcem Wimbledona in OP ZDA Lleytonom Hewittom ter se uvrsti v 2. krog ATP 250 turnirja v ameriškem San Joseju.

Kavčič je dobil 1. niz s 6-3, v drugem pa vodil 3-1, za nameček pa je imel pri tem rezultatu še brejk žogo. Namesto hitrega konca s slavjem, se je Avstralec (112. na ATP) rešil in obrnil potek tekme, na koncu pa po 2 urah in 35 minutah dobil dvoboj s 3-6, 6-4 in 7-6(4).

Ljubljančan, ki je na 79. mestu ATP lestvice, se je v Kalifornijo odpravil po uvrstitvi v četrtfinale ATP turnirja v Zagrebu. Žreb mu je v uvodnem nastopu več kot pol milijona USD vrednega dvoranskega turnirja namenil nekdaj najboljšega na svetu Lleytona Hewitta, ki je v karieri zaslužil že skoraj 20 milijonov USD, a Avstralec je bil do danes njegova stranka. Premagal ga je v obeh medsebojnih tekmah, nazadnje lani na Roland Garrosu, tudi danes pa je Kavčiču fantastično kazalo.

Hewitt 'poraz' spremenil v zmago

V uvodnem nizu je izkoristil edino priložnost za brejk na obeh straneh ter povedel. Servis je deloval kot namazan stroj, saj je oddal le eno samcato točko, tekmec pa je vsega skupaj ujel 15 točk. Tudi v 2. nizu se je nadaljevala dobra igra Črnučana. Z brejkom je vodil 3-1 in vse je kazalo, da bo Avstralec lahek plen toda...pri brejk žogi za 4-1, ki bi verjetno pomenila dokončen zlom tekmeca, se je ustavilo. Ko je Hewitt ubranil 'ta napad' se je tekma obrnila na glavo. Tenisač iz dežele 'tam spodaj', je izkoristil obe žogici za odvze servisne igre v drugem delu ter izsilil odločilni del, v katerem je po izenačene boju in dveh brejkih na obeh strane prišel do zmage v podaljšku. Povedel je 6-2, kar je bila prevelika prednost, da bi jo izgubil.

Treba je povedati, da je varovanec Blaža Trupeja igral izvrstno, a v odločilnih točkah ni uspel dokončati prigaranega dela. Na koncu je imel v statistki 7 točk več kot Avstralec (108:101), boljši izkoristek točk na 1. servis in veliko več žogic za brejk ob enakem izkoristku, a kaj, ko se za zmago ni izšlo. Hewitt je stari teniški maček, ki ga vse to ni vrglo iz tira in je na koncu izšel kot zmagovalec, kljub temu, danes ni več to kar je bil pred leti.

Kavčič je v San Joseju ostal brez novih točk, v tolažbo mu je lahko 5,600 zasluženih USD. Na dvoboj s samom Querreyem, ki bi bil potnecialni tekmec v 2. krogu, pa bo moral počakati.