Nič od Čiliča. Djokovič razbil Medjugorca po 56 minutah!

10.11.2014
LONDON, V.B. - 1. teniški igralec sveta Novak Djokovič je v London na zaključni turnir osmerice prišel po tretji zaporedni naslov in potrditev, da je daleč najboljši in si zasluži končno številko 1 ob koncu sezone. Ja, začel je silovito.

Veliko prahu se je dvigalo okrog dvoboja Novak Djokovič - Marin Čilič, dobili pa nismo nič. Srbski teniški velezvezdnik, 1. igralec sveta, je aktualnega prvaka OP ZDA, zadnjega Grand Slam zmagovalca iz Hrvaške praktično osmešil. Medjugorcu je pokazal pravo lekcijo tenisa ter mu v 56 minutah prepustil vsega 2 igri. (6-1, 6-1).

11-0 ima Djokovič medsebojno razmerje s Čiličem, kar zgovorno priča o njegovi nadmoči. Letošnji zmagovalec zadnjega Grand Slama je bil lahek zalogaj za Srba. Dvoboj velikih prijateljev je bil enosmerna ulica, trajal je le 56 minut, no, nekaj sekund več in velja za najkrajši dvoboj na zaključnih Mastersih v Londonu.

Hrvat je osvojil prvo igro v dvoboju na svoj servis, potem pa izgubil naslednjih osem. To je bil šov 1. igralca sveta, Čilič pa se je vsaj malo zbudil po 0-2 v 2. nizu. Uspel mu je brejk, kar pa niti malo ni zbegalo Djokoviča. Hrvatu ni pomagala tudi podpora hrvaške nogometne reprezentance, ki bo v sredo v Londonu igrala prijateljsko tekmo z Argentino, servis mu je povsem odpovedal. Dovolj zgovoren je podatek, da je zadel le 1 as, na drugi začetni udarec pa je osvojil le 23% točk.

Novak je zmagal z identičnim rezultatom, kot Wawrinka v prvem dvoboju skupine A nekaj ur prej. Na zaključnih turnirjih ima niz 11 zmag, v dvoranah pa je ta še daljši, kar 28.

ATP World Tour Finals
Kategorija: 1500
Datum: 9.11.2014 - 16.11.2014
Žreb: S-8 D-8
Nagradni sklad: $ 6,500,000

Skupina A:

3-Stanislas Wawrinka (Switzerland) beat 6-Tomas Berdych (Czech Republic) 6-1 6-1
1-Novak Djokovic (Serbia) beat 8-Marin Cilic (Croatia) 6-1 6-1