Nič od slovenskega obračuna na Tenerifih

19.10.2021
TENERIFE, ŠPANIJA - Obe slovenski teniški igralki Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta izgubili v 1. krogu WTA 250 turnirja na Tenerifih.

Tamara Zidanšek in Kaja Juvan sta hitro izpadli na turnirju na Tenerifih, ki se odvija na trdi podlagi.

20-letna Kaja Juvan (96. na WTA), je v glavni del prišla kot srečna poraženka kvalifikacij. Po odpovedi ene od igralk zaradi težav s potovanjem, je Ljubljančanka dobila drugo priložnost, ki pa je ni izkoristila. Bila je blizu, a vseeno je bilo premalo za 2. krog. S 4-6, 6-1, 6-4 jo je izločila Slovakinja Anna Karolina Schmiedlova, zadnja, ki je še ujela neposredni nastop v glavnem delu.

27-letna Slovakinja, 90. na WTA lestvici, je dobila tako še tretji medsebojni obračun z Juvanovo, po dveh na pesku, tokrat na trdi podlagi. Kaja je imela v 3. nizu vodstvo 3-1, vendar se je tekmica vrnila s preobratom, tako kot je Slovenka dobila uvodni niz po hitrem zaostanku 0-3. Dvoboj je trajal 2 uri in 23 minut, Schmiedlova pa je bila boljša v vseh statističnih podatkih, razmerje točk na koncu je bilo 97:85.

Razočarala je Tamara Zidanšek. 23-letna Konjičanka je bila kot 33. igralka sveta 2. nosilka in ena izmed favoritinj, toda turnir je zapustila po 1. krogu. V treh nizih s 7-5, 4-6 in 6-1 jo je ugnala vrstnica iz Romunije Jaqueline Cristian, sicer 108. igralka s svetovne teniške lestvice.

Tamara in Jaqueline sta se merili prvič v članaksi karieri, v mladinski konkurenci pa je oba dvoboja dobila Slovenka. Danes je izenačen uvodni niz dobila Romunka, Tami pa se je vrnila v tekmo v 9. igri drugega dela, ko ji je uspel pomemben brejk in je nato vse skupaj popeljala v 3. niz. Namesto kril, je Zidanškovo popolnoma spodrezalo, v nadaljevanje je osvojila le še eno igro, pa še to po zaostanku 0-5, da se je le vpisala na semafor. Tekma je trajala 2 uri in 9 minut.

Namesto slovenskega dvoboja, se bosta sedaj v 2. krogu Tenerifov pomerili med seboj Schmiedlova in Cristian.