Nick Kyrgios "pospravil" še Novaka Djokoviča!

03.03.2017
Na močnem teniškem ATP turnirju v Acapulcu, sta izpadla 1. in 4. nosilec, znani so vsi polfinalisti!

ACAPULCO, MEHIKA - Na ATP500 turnirju v Mehiki je nastopilo kar 5 igralcev uvrščenih med top10 na svetu, med zadnje 4 sta se prebila Španec Rafael Nadal in Hrvat Marin Čilič. Za nov odličen dosežek je poskrbel nepredvidljivi 21-letni Avstralec Nick Kyrgios (17. na ATP), ki je v zbirko zmag nad člani velike četverice dodal še Srba Novaka Djokoviča (2. na ATP). Manjka mu še "skalp" Britanca Andyja Murrayja!

• Nick Kyrgios je poleg rojaka Lleytona Hewitta edini, ki je premagal Federerja, Nadala in Đokoviča, ko se je z njimi pomeril prvič

Mladi Avstralec ima igro s katero bi bil lahko v prihodnosti št. 1 na svetu, a zaenkrat niti sam ne ve kaj bi raje počel v življenju (za tenis je dejal, da ga igra bolj na silo kot z ljubeznijo) in je trenutno bolj znan po svojih izpadih na teniških igriščih kot po dobrih rezultatih. Vseeno si ga malokateri igralec želi za nasprotnika v svojem delu žreba, saj ko je osredotočen na igro lahko premaga vsakega. To je sedaj občutil še zadnja leta dominantni Novak Djokovič, ki je po lepi zmagi nad Argentincem Juanom Martinom del Potrom, moral priznati poraz proti Avstralcu v četrtfinalu s 6-7(9),  5-7 v nizih. Dvoboj je bil zelo izenačen. V 1. nizu je imel le 1 brejk priložnost Srb, a je ostala neizkoriščena Oba sta servirala perfektno in po dolgi podaljšani igri je Nick povedel v nizih. V 2. nizu Je bilo vse zelo podobno. Tokrat je imel edino brejk priložnost Kyrgios, ki jo je realiziral v 12. igri in po uri in 47 minutah igre zmagovalno dvignil roke. Avstralec je dosegel kar 25 asov in osvojil tudi nekaj izjemnih točk med igro!

Srb se je boril do konca, a ni pomagalo

V ostalih treh dvobojih četrtfinala ni bilo velike drame. 2. nosilec Španec Rafael Nadal (6. na ATP), je sicer moral igrati podaljšano igro v 1. nizu proti presenečenju turnirja 21-letnemu Japoncu Jošihitu Nišioki (86. na ATP), a je vseeno slavil v dveh nizih s 7-6(2), 6-3! 3. nosilec turnirja Hrvat Marin Čilič, se je prebil v polfinale brez borbe, saj je še pred začetkom predal Američan Steve Johnson zaradi poškodbe. Američan Sam Querrey (40. na ATP) pa je dokaj gladko odpravil 4. nosilca Avstrijca Dominica Thiema s 6-1, 7-5 v nizih!

Nadal: "Danes nisem igral tako dobro kot v prejšnjih krogih, a sem vesel, ker sem se izvlekel iz težkih situacij. Lepo je biti v polfinalu... ."!