Nišikori v polfinalu vzel niz Djokoviču, za kazen dobil kratavo

15.11.2014
LONDON, V.B. - Najboljši teniški igralec sveta Novak Djokovič je pričakovani in zasluženi prvi finalist letošnjega zaključnega Mastersa v Londonu, kjer tudi brani dvakratni naslov.

Novak Djokovič je v polfinalu igral proti Japoncu Keju Nišikoriju, s katerim je izgubil na letošnjem OP ZDA. No, 'kamikazi', kasnejšemu finalistu zadnjega Grand Slama sezone se je maščeval že v Parizu na Mastersu, danes pa je le potrdil, da je več kot zasluženo številka 1 svetovnega tenisa.

Nišikori je sicer vzel drugi niz izjemnemu Srbu (prvega sploh na turnirju), za kazen pa v nadaljevanju tekme dobil kratavo. Rezultat 6-1, 3-6 in 6-0.

Djokovič bo tako v nedeljo branil lovoriko, gre v boj za četrti naslov na zaključnih turnirjev. Njegovega tekmeca bomo dobili po večernem švicarskem polfinalu med Federerjem in Wawrinko.

1 uro in pol je potreboval najboljši srbski športnik vseh časov, da je premagal Nišikorija, 5. igralca sveta. Zanimivo, da je Djokovič po 17 nizih izgubil prvega, prvega tudi od kar je postal oče.

V uvodnem nizu je bil na terenu samo Srb. Japonec je bil razbit, na servis Noleta je dobil vsega dve točki. Z brejkom je Srb otvoril tudi 2. niz, nato pa se je ustavilo. Nišikori je zaigral bolje, na drugi strani pa je Djokovič naredil nekaj napak, kar je bilo dovolj za izenačeno nadaljevanje. Keji je osvojil 2. niz, kar lahko smatramo za uspeh ob takšni formi Djokoviča, dokaz pa je prišel nekaj minut kasneje. 6-0 v korist vodilnega tenisača sveta je zgovoren podatek o tem, kdo je boljši tenisač.