Oba Blaža v 2. krogu Challengerja v Kanadi

13.07.2017
WINNIPEG, KANADA - Soimenjaka Kavčič in Rola sta se uvrstila v 2. krog ATP Challengerja v Winnipegu.

Blaž Kavčič in Blaž Rola se nahajata na 75,000 USD vrednem Challengerju v Kanadi, kjer sta med nosilci. Kavčič je 1. nosilec in s tem prvi favorit, Rola je postavljen za osmega nosilca, oba pa sta uspešno skočila v osmino finala.

Prvi je na trdo podlago turnrja v kanadski pokrajini Manitoba stopil 26-letni Rola. Dvoboj je začel v torek, pri rezultatu 7-6(4), 5-5 pa je bil prekinjen. S tekmecem, 28-letnim doamčinom Philipom Besterjem (351. na ATP) sta nadaljevala v sredo, tudi 2. niz pa je prinesel podaljšano igro, v kateri je bil še enkrat boljši slovenski teniški as ter na koncu zmagal po 2 urah in 21 minutah s 7-6(4), 7-6(6). Vsak niz je prinesel po brejk na obeh straneh, Ptujčan je tekmo v korist rešil predvsem po zaslugi dobre igre na prvi servis.

Rola, ki je 245. na ATP lestvici, se bo v 2. krogu pomeril z najstnikom iz Avstralije, 19-letnim Maxom Purcellom (290. na ATP).

Veliko dela je imel 30-letni Kavčič (110. na ATP), a na koncu je iz žreba izbrisal še enega domačina, bolj znanega Franka Dancevica. Tekma je šla v tri nize, vse skupaj pa je bilo krajše od dvoboja Role, Ljubljančan je nekoč 65. igralca sveta, sedaj pa 337. na lestvici, izločil po slabih dveh urah igre s 4-6, 6-3, 7-5. 32-letni Dancevic je bolje začel, dobil uvodni niz, ko je izkoristil edini priložnost za brejk, v drugem delu pa je Kavčič s tremi odvzetimi servisnimi igrami poravnal izid. V odločilnem delu je najboljši slovenski tenisač zaigral fantastično na prvem servisu in ob koncu niza strl odpor Kanadčana.

V 2. krogu Kavčiča čaka dvoboj z 22-letnim Japoncem Kaičijem Učido, ki je 490. igralec sveta.