Odličen začetek Hercogove v kvalifikacijah OP ZDA, Jakupovičeva praznih rok

22.08.2017
NEW YORK, ZDA - Polona Hercog je z zmago odprla kvalifikacijski del OP ZDA, druga slovenska predstavnica Dalila Jakupovič pa je izgubila.

26-letna Jakupovičeva se je v 1. krogu kvalifikacij zadnjega grand slama sezone v New Yoku pomerila z domačinko Victorio Duval in izgubila s 6-2, 6-4.

Jeseničanka je trenutno na 216. mestu WTA lestvice, prvič pa je na newyorškem slamu nastopila lani in prav tako izpadla v 1. krogu kvalifikacij. Dalili se še nikoli ni uspelo prebiti čez uvodni krog kvalifikacij na grand slamih in ostaja tudi po današnjem nastopu brez zmage. 21-letna Američanka Duval, ki je bila pred tremi leti že v TOP100, sedaj pa je na 414. mestu, je bila prepričljivo boljša v prvem medsebojnem obračunu in zmagala po 77 minutah. Naša tenisčica je slabo izkoriščala brejk priložnosti, vnovčila je le 2 od 14, tekmica pa 5 od 8.

Še pred Jakupovičevo se je na trdo podlago Flushing Meadowsa podala ponovno najboljša Slovenka na WTA lestvici, Polona Hercog (193. na WTA). V New Yorku je prvič zaigrala že leta 2008, trikrat pa je bila v 2. krogu glavnega dela. 26-letna Štajerka letos začenja v kvalifikacijah, v 1. krogu pa je presenetila favorizirano Čehinjo Barboro Krejcikovo, trenutno 124. igralko sveta z 2-6, 7-5, 6-3.

Polona je slabo začela dvoboj z 21-letno nasprotnico doma iz Brna, saj je uvodni niz izgubila po dveh izgubah servisne igre, a je imela svoje priložnosti. V 2. nizu jo je izkoristila ob koncu, ko je z drugim brejkom v 'setu' izenačila v nizih, v tretjem delu pa z dobro igro na prvem začetnem udarcu zlomila Čehinjo in slavila po 2 urah in 26 minutah.

V 2. krogu kvalifikacij Hercogovo čaka 22-letna Bolgarka Viktorya Tomova, 164. igralka sveta. Pomerili se bosta prvič.

V moškem delu kvalifikacij bo jutri zaigral Blaž Rola medtem, ko je najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič neposredno v glavnem delu.