Odlični Aljaž Bedene osvojil Vuhan na Kitajskem!

29.07.2012
Trenutno 2. najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene, je nadaljeval z dobro igro tudi v finalu in osvojil challenger v Vuhanu na Kitajskem!

VUHAN, KITAJSKA - 23-letni Aljaž Bedene (103.) je v finalu 50.000$ vrednega challengerja na Kitajskem premagal 26-letnega Francoza Josselina Quannaja (178.) s 6:3, 4:6, 6:3 v nizih, Francoz je bil pred 3 leti že 88. igralec sveta! BRAVO ALJAŽ!!!!

Aljaž Bedene je letos osvojil že 4. turnir serije challenger in 5. v karieri. Za Slovenijo je to 17. zmaga na challengerjih! Prejšnji teden je izgubil v zgodovinskem finalu 2 Slovencev v An Ningu.

Število slovenskih naslovov na turnirjih serije challenger :

ATP challenger,(2012) futures
Blaž Kavčič   8(2) 2
Aljaž Bedene   5(3) 5
Grega Žemlja   4(2) 9

Aljaž je imel v finalu vse prej kot lahko delo. Izkušeni Francoz je popustil šele proti koncu 3. niza. Dvoboj je trajal 2 uri in 2 minuti.

V 1. nizu je bil Aljaž 100% pri izkoristku točk na 1. servis, stalno pa je pritiskal na oba servisa nasprotnika in to mu je prineslo 8 priložnosti za brejk, od tega je izkoristil 2. Francoz ni imel nobene!

V 2. nizu je Josselin pokazal zobe in tokrat sam izjemno odserviral. Ko je z brejkom povedel s 3:1, je prednost zadržal do konca. Tokrat je bil Slovenec brez priložnosti za brejk.

Bedene je moral v 3. nizu dvigniti igro na nivo iz prvega. Igralca sta bila izenačena, ob koncu niza pa je Aljažu uspel brejk iz edine priložnosti in uspešno odserviral za novo lovoriko. Aljaž je osvojil kar 16 od 17 točk na svoj 1. servis in nasprotniku ni ponudil priložnosti za brejk..V dvoboju je dosegel 18 asov ob 3 dvojnih napakah, Francoz pa 11 in 4 dvojne napake!

Z zmago si je Aljaž priigral 80 ATP točk in zaslužil 7.200$. Na ponedeljkovi ATP lestvici bo Aljaž na 83. ali pa 84. mestu odvisno od rezultata Ricardasa Berankisa v finalu Los Angelesa. Bedene je bil še na začetku leta 2011, 540. igralec sveta, jutri pa bo že med top 100. Vse čestitke za izjemen napredek!!!

Aljaž Bedene in Grega Žemlja nadaljujeta turnejo na Kitajskem. Že jutri se začne 75.000$ vreden challenger v Pekingu, kjer sta naša teniška matadorja ponovno prva nosilca. Konkurenca je podobna kot na prejšnjih dveh challengerjih, priključila sta se še Slovak Karol Beck in Kazahstanec Andrej Golubev. Lahko si ponovno obetamo dober rezultat!

ATP Challenger China International (Vuhan)
Datum: 16.7.-22.7.2012
Nagradni sklad: $50,000

(1)Aljaž Bedene(SLO) : (6)Josselin Quanna(FRA) 6:3,4:6,6:3

foto : images.google, TA

pripravil : Marjan B.