Bedene zlahka v četrtfinale Vuhana in verjetno tudi v TOP 100!

25.07.2012
VUHAN, KITAJSKA - Drugi najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene bo verjetno že naslednji teden TOP 100 na teniški lestvici ATP.

23-letni Ljubljančan Aljaž Bedene (103. na ATP) se je ekspesno uvrstil med osem najboljših na challenger turnirju z nagradnim skladom 50,000 USD, ki se igra na Kitajskem na trdi podlagi.

Benki je v 2. krogu s 6-4, 6-2 izločil Egipčana Mohameda Safwata (373. na ATP) po 1 uri in 11 minutah igre ter se z najmanj 15 točkami *verjetno prebil med TOP 100 na teniški lestvici ATP. Ljubljančan je drugi slovenski moški igralec tenisa po Blažu Kavčiču, ki mu 'bo' uspel ta podvig in tako 'bomo' sedaj med elitno stoterico imeli kar dva.

*Aljaž brani 6 osvojenih točk iz lankoletnega Umaga, zato je na meji TOP 100, z zmago v četrtfinalu pa bi razblinil vse dvome o ''TOP 100''

Aljaž, ki je prejšnji teden turnir serije challenger v An Ningu končal kot finalist (izgubil z Grego Žemljo), je v Vuhanu 1. nosilec, v četrtfinalu pa ga čaka tekma s Francozem Vincentom Millotom, s katerim se še ni srečal. 26-letni levičar iz Montpellierja je na 265. mestu računalniške lestvice. Grega Žemlja je kot 2. nosilec včeraj na žalost moral predati obračun zaradi vročinskega udara. Na Kitajskem naj bi bilo zelo vroče in vlažno.

Popolna igra Bedeneta na 1. servis

71 minut je trajal obračun Slovenca in Egipčana na osrednjem terenu turnirja v Vuhanu, leto mlajšega severnoafričana pa je Aljaž premagal že prejšnji teden v 1. krogu An Ninga. Tokrat je imel naš teniški as nekoliko težje delo, a ne pretežko, saj ni oddal niza. V prvem delu je s petimi asi in 15 točkami od 16 na svoj prvi začetni udarec narekoval tempo, edina izkoriščena priložnost pa mu je prinesla vodstvo v nizih. Egipčan je ostal brez priložnosti za brejk, v drugem nizu pa hitro zaostal z 0-4. Dvoboj je bil praktično odločen, Bedenetu je ostalo le še odservirati do konca. Točno to je tudi naredil. 21-letni Safwat je ostal pri 0/0 v statistiki za odvzem servisa, še največ težav pa mu je naredil pri servisni igri za zmago. Bedene je imel tri vezane zaključne žoge, ki jih ni izkoristil, toda naslednje priigrane priložnosti ni več izpustil.

Na koncu je Aljaž prišel do 57 točk (Safwat 40), 9 asov in 4 dvojnih napak, izkoristil je 3 brejk priložnosti od 4, na prvi servis pa je bil fenomenalen. Če je v 1. nizu oddal le 1 točko (15/16), v drugem nasprotniku ni pustil niti drobtinice (12/12).