Odlični Aljaž Bedene se je uvrstil v glavni del Barcelone!

22.04.2012
Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je z odliko opravil kvalifikacije na ATP 500 turnirju v Barceloni in bo prvič v karieri zaigral v glavnem delu tako močnega turnirja!

Nasprotnik 22-letnega Aljaža Bedeneta (154.) v odločilnem dvoboju je bil 21-letni, neugodni Rus Jevgenij Donskoj, ki se nahaja na 143. mestu ATP lestvice. Aljaž je imel težko delo, a je na koncu pokazal, da je iz pravega "testa" in zmagal s 7:5, 7:6(3), BRAVO!

Oba igralca sta v 1. nizu na peščeni podlagi zelo dobro servirala, Aljaž pa je bil prav izjemen (izkoristek 1. servisa 94%, 2. servisa 77%!). Izkoristil je edino priložnost za brejk, Rus pa si ni priigral niti ene. Aljaž je tudi veliko bolje vračal nasprotnikove servise.

V 2. nizu sta oba nadaljevala z dobrim serviranjem, ponovno pa je prednjačil Aljaž, ki nasprotniku ni dopustil priložnosti za brejk, sam pa je imel 3, a nobene ni izkoristil. Zmagovalec se je odločal v podaljšani igri, kjer je Slovenec hitro povedel s 5:2 in na koncu slavil pomembno zmago, Dvoboj je trajal uro in 41 minut!

Aljaž Bedene si je zaenkrat priigral 10 ATP točk in zaslužil 6.320$!

Prvi nosilec turnirja je današnji zmagovalec Monte Carla, kralj peska Španec Rafael Nadal, drugi pa Britanec Andy Murray. Nasprotnik Aljaža bo znan po končanih kvalifikacijah. Aljaž do konca julija ne brani nobenih ATP točk kar pomeni, da se bo z dobrimi rezultati v naslednjih 3 mesecih lahko še bolj povzpel na ATP lestvici!