Ivan Dodig izločil Bedeneta v 1. krogu Barcelone!

22.04.2013
BARCELONA, ŠPANIJA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se ni uspel uvrstiti v 2. krog močnega, ATP500 turnirja v katalonski prestolnici Barcelona!

Aljaž Bedene je poleg Grege Žemlje in Blaža Kavčiča tretji Slovenec v glavnem delu teniškega, peščenega turnirja v Barceloni. Medtem, ko Žemljo čaka uvodni nastop danes, Kavčiča pa jutri, je Bedene že opravil s prvim nastopom, a je bil neuspešen.

Izločil ga je 56. tenisač sveta Ivan Dodig s 6-7(6), 6-3 in 6-2.

23-letni Ljubljančan je na 82. mestu ATP lestvice, dvoboj s pet let starejšim Medjugorcom pa je začel obetavno. Dobil je uvodni niz po podaljšani igri, kjer je nadoknadil zaostanek 2-4, še pred tem pa izničil brejk, ki je Hrvatu uspel v 1. igri. V nadaljevanju je bil Dodig nato boljši tekmec. V naslednjih dveh nizih je štirikrat odvzel servisno igro Aljažu ter zaslužno odpotoval v 2. krog 1,7 milijona vrednega turnirja Barcelona Open BancSabadell.

Obračun na igrišču Pista 1 je  trajal 2 uri in 17 minut, hrvaški tenisač pa je bil precej boljši na prvem začetnem udarcu, izkoristil je 5 žog od 10 za brejk (Bedene 2/7) in osvojil 20 točk več (105:85).

Za nastop je slovenski tenisač prejel 5,955 evrov, a je ostal brez osvojenih točk.