Aljaž Bedene suvereno čez 1. krog kvalifikacij v Barceloni!

21.04.2012
Trenutno najbolj vroč slovenski teniški igralec Aljaž Bedene nadaljuje z zmagami!

BARCELONA, ŠPANIJA - Potem, ko je pred 14 dnevi ubranil naslov na Challengerju v Barletti, se je Aljaž Bedene tokrat odločil, da bo poskušal kar na ATP 500 turnirju v Barceloni. V kvalifikacijah je postavljen za 8. nosilca turnirja in svojo nalogo je v 1. krogu opravil več kot odlično, pri tem pa mu je malo pomagal tudi ugoden žreb, saj je dobil za nasprotnika domačina Jordija Sampera-Montano, ki je nastopil s povabilom organizatorja. Na koncu je bilo 6:4, 6:1 v nizih!

22-letni Aljaž Bedene (154.) je proti enako staremu Špancu Jordiju Samperju Montani, ki se trenutno nahaja na 343. mestu ATP lestvice, v 1. nizu suvereno držal svoj servis, saj je Jordiju dopustil le eno priložnost za brejk, ki je ta ni izkoristil, sam pa je izkoristil 1 od 2. Predvsem je dominiral na svoj 2. servis.

V 2. nizu je odstotek Aljaževega servisa padel, a je močno pritisnil na nasprotnikovega in od 4 priložnosti za brejk izkoristil vse! Hitro je povedel s 4:0, Špancu je sicer uspelo narediti 1 brejk in osvojiti častno igro, a to je bilo tudi vse z njegove strani... .

Njegov naslednji nasprotnik bo zmagovalec dvoboja med Špancem Ivanom Navarrom (230.) in Rusom Jevgenijem Donskojem (143.). Če zmaga v naslednjem krogu bo že uvrščen v glavni del turnirja.

Z zmago v 1. krogu si je priigral 4 ATP točke in zaslužil 630$!