Odlično, v 2. krogu Dunaja (ATP 250) tudi Aljaž Bedene!

16.10.2012
DUNAJ, AVSTRIJA - Po Gregi Žemlji, se je v 2. krog ATP 250 teniškega turnirja na Dunaju uvrstil tudi Aljaž Bedene. Predal mu je Španec Guillermo Garcia-Lopez, 64. teniški igralec sveta, po prvi igri drugega niza.

Drugi najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v 2. krogu pol milijona evrov vrednega teniškega turnirja na Dunaju. Pri rezultatu 6-4, 1-0 mu je Španec Guillermo Garcia-Lopez predal.

23-letni Ljubljančan se je prejšnji teden vrnil po operaciji slepiča, prav hitro pa se je vrnil v formo, ki ga je krasila v letošnjem letu vse do OP ZDA in prekinitve. Na dunajski ATP turnir je prišel odlično razpoložen, za uvod pa je dobil tekmeca po meri, z zmago pa dodatno samozavest, ki bo še kako potrebna za tekmo z zmagovalcem tekme med Donaldom Youngom in Fabiom Fogninijem v 2. krogu.

Aljaž je kot zmagovalec zapustil teren v dunajski dvorani Wiener Stadthalle po 51 minutah, saj je 29-letni Španec, ta teden 64. tenisač sveta, lani pa že 23., predal po dobljenem brejku v 1. igri 2. niza. Tekmo sta sicer odprla z brejkoma na vsaki strani, nato pa je Ljubljančan tehtnico nagnil na svojo stran. Še en odvzem servisne igre tekmecu je ohranil do konca niza, Španec pa je pred menjavo strani že nakazal, da bo težko zdržal do konca. Po prvi igri drugega dela je res stisnil roko Aljažu, ki odhaja v 2. krog z 20 točkami in 8,415 evri.

Erste Bank Open
Datum: 15.10.2012-21.10.2012
Nagradni sklad: € 550,000

Marinko Matosevic (Australia) beat 6-Robin Haase (Netherlands) 1-6 6-3 6-2
Gilles Muller (Luxembourg) beat Steve Darcis (Belgium) 6-7(3) 6-4 6-3
Vasek Pospisil (Canada) beat Andreas Haider-Maurer (Austria) 3-6 7-6(3) 6-1

Aljaz Bedene (Slovenia) beat Guillermo Garcia-Lopez (Spain) 6-4 1-0 (Garcia-Lopez retired) Matthew Ebden (Australia) beat Filippo Volandri (Italy) 7-5 0-6 6-0
Grega Zemlja (Slovenia) beat 8-Xavier Malisse (Belgium) 4-6 6-1 7-6(6)
Jesse Levine (U.S.) beat Lukasz Kubot (Poland) 6-3 6-4
Daniel Brands (Germany) beat Ruben Bemelmans (Belgium) 6-7(5) 6-4 6-3
Paolo Lorenzi (Italy) beat 7-Benoit Paire (France) 6-4 6-4