Ostapenkova izločila Zidanškovo v 1. krogu Cincinnatija

17.08.2021
CINCINNATI, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izpadla v 1. krogu WTA 1000 turnirja v Cincinnatiju.

32. igralka sveta in nekdanja grand slam zmagovalka Jelena Ostapenko je v 1. krogu mastersa v Cincinnatiju s 7-5, 6-1 ugnala najboljšo Slovenko na WTA lestvici Tamaro Zidanšek.

24-letna Ostapenko in leto mlajša Konjičanka sta prvič v karieri prekrižali loparja, Latvijka pa je bila boljša na trdi podlagi Cincya. Zidanškova, ki je ta teden na 39. mestu svetovne teniške lestvice, je hitro zaostala za dva brejka (0-4), a je nato ujela nasprotnico. Kljub temu je Latvijka dobila kasneje uvodni niz in v drugem delu spet ekspresno ušla na 3-0. Tamara je imela nekaj priložnosti, da se morda približa, vendar je Ostapenkova vse njene napade ubranila, v 7. igri pa takoj izkoristila zaključno žogo ter slavila po 75 minutah igre. Zidanškova je imela veliko težav pri izkoristku točk na drugi servis, od devetih priložnosti za brejk je izkoristila tri, Ostapenkova pa 6 od 7. Končno razmerje točk je bilo 72:49.

1. krog v Cincinnatiju je Slovenki prinesel 1 točko in 12,385 USD. Za Zidanškovo je bil to prvi nastop po premiernem naslovu na peščenem turnirju v Lozani.