Padel tudi mali in neugodni Schwartzman. Fantastični Bedene v polfinalu Buenos Airesa!

16.02.2018
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Prvi slovenski tenisač Aljaž Bedene je s še eno izjemno predstavo prišel v polfinale ATP turnirja v Argentini.

Padel je tudi neugodni Diego Schwartzaman. Aljaž Bedene (51. na ATP)je v četrtfinalu peščenega ATP turnirja v Buenos Airesu nadigral tudi 5. nosilca in 24. igralca sveta, povrhu domačina, Diega Schwartzmana s 6-4, 6-4 in je najmanj v polfinalu. BRAVO ALJAŽ !

28-letni Bedene je izjemno na poti na 568,000 USD vrednem ATP turnirju v prestolnici Argentine. Potem, ko je v 2. krogu pospravil s 3. nosilcem, je v četrtfinalu brez izgubjenega niza nadigral še Schwartzmana, 25-letnega domačina.

V obeh nizih je Ljubljančan prišel do dveh brejkov, v drugem delu pa tekmecu ubranil še sedem brejk žogic. Z odličnim serviranjem je delal sive lase Južnoameričanu  in poskrbek za hladen tuš na tribunah. Po 1 uri in 37minutah se je zasluženo veselil uvrstitve med štiri najboljše na turnirju, ki se igra pod okriljem turneje Golden Swing. Schwartzmana je premagal tudi v četrtem medsebojnem dvoboju.

V polfinalu Aljaža čaka še en domačin, 27-letni Federico Delbonis, trenutno 70. igralec sveta. Napram zadnjih dvem tekmam, bo Bedene tokrat papirnati favorit, a še daleč od tega, da bo imel kaj lažje delo. Do sedaj sta se pomerila dvakrat, stanje je izenačeno. Leta 2012 je zmagal Argentinec, leto kasneje na challengerju v Rimu pa Slovenec.