Peto slavje Federerja pred domačimi gledalci!

06.11.2011
BASEL, ŠVICA - Švicarski teniški velemojster Roger Federer je na domačem ATP 500 turnirju v Baslu osvojil 5. lovoriko potem, ko je v velikem finalu premagal Japonca Keja Nišikorija.

Domači favorit Roger Federer je ujel 5. naslov v rojstnem mestu. V nedeljskem finalu je brez težav s 6-1, 6-3 ugnal mladega japonskega tenisača Keja Nišikorija.

To je bila že 68. turnirska zmaga za enega največjih teniških igralcev v zgodovini in druga v letošnji sezoni. Prvič je dvignil lovoriko takoj na začetku sezone, ko je v Dohi premagal Nikolaja Davidenka. Zanimivo, da Federer že od sezone 200-2002 ni tako dolgo čakal zmage. Takrat je med prvo in drugo turnirsko zmago potreboval 11 mesecev.

Švicar je že takoj na začetku prišel do brejka proti 21-letnemu igralcu iz dežele vzhajajočega sonca, prvi niz pa je dobil po 29 minutah. Pritisk Federerja se je nadaljeval tudi v drugem delu tekme, po 1 uri in 12 minutah pa je razveselil občinstvo v St.Jacobs Halle.

Nišikori je lovil svojo drugo lovoriko po Delray Beachu, v letošnji sezoni pa je drugič končal kot finalist.