Federer v 9. finalu Basla; Gasquet zadnja žrtev Del Potra

27.10.2012
BASEL, ŠVICA - 1. teniški igralec sveta bo v nedeljo pred domačimi gledalci lovil 6. naslov v Baslu, njegov nasprotnik pa bo Juan Martin del Potro. Čaka nas torej sanjski finale, v katerem se bosta pomerila prvopostavljena tenisača.

V polfinalu je 31-letni Baselčan s  7-5, 6-4 ustavil Paula Henrija Mathieuja, v 86-minutnem dvoboju pa mu je uspelo zadeti 10 asov in izkoristiti dve žogi za brejk od štirih. Toda, ali bo to dovolj za Juana Martina del Potra, ki ima za sabo uspešen niz zmag, zadnjo pa je dosegel danes v polfinalu proti Richardu Gasquetu?

Roger Federer je zabeležil 875. zmago na ATP turneji in se s tem skraj izenačil z legendarnim nergačem Johnom McEnroem. Američan zaseda 4. mesto na večni lestvici v odprti dobi tenisa, finalna zmaga pa bi Federerja že postavila ob bok McEnroea. Devetič bo teniški maestro nastopil v finalnem dvoboju turnirja v Baslu, kjer bo poskušal šestič dvigniti pokal, ki pripada zmagovalcu. Zmagal je že v letih 2006-2008 ter 2010 in 2011, kot finalist pa je končal kot mladec leta 2000 in 2001 ter leta 2009, ko ga je premagal Novak Djoković.

Federer je letos osvojil že šest turnirskih zmag, sedmo pa mu bo poskušal preprečiti Juan Martin del Potro. Statistika medsebojnih dvobojev je močno na strani Švicarja (13-2). Naj spomnimo, Federer je izgubil finale OP ZDA 2009 in nato na zaključnem masters turnirju z Argentincem, toda od takrat naprej je kot zmagovalec izšel sedemkrat, vključno s polfinalom na letošnjem olimpijskem turnirju, kjer sta priredila nepozabno predstavo.

Teniški čarovnik iz Basla bo v nedeljo doma lovil 6. lovoriko. Njegov nasprotnik bo Juan Martin del Potro

Tenisač iz Tandila ima za sabo super niz dobljenih tekem. Osem dvobojev zapored ni premagan, v tem obdobju pa je tudi slavil na ATP turnirju na Dunaju, ko je v finalu premagal našega teniškega asa Grega Žemljo. Danes ni imel nikakršnih težav s 3. nosilcem Richardom Gasquetom. Francoz je ulovil le po dve igri v vsakem nizu (6-2, 6-2) ter petkrat izgubil servis, s tem porazom pa ostaja na 10. mestu ATP Race lestvice, se pravi, da potrebuje na devetem prehiteti Janka Tipsarevića, da se uvrsti na zaključni masters v Londonu (Nadal je odpovedal nastop). To priložnost bo Gasquet iskal na ATP 1000 turnirju v Parizu, ki se začne v ponedeljek in je zadnji turnir serije masters v letu in predzadnji nasploh.