Po Britankah, so Slovenke izgubile še z Madžarkami

07.02.2019
BATH, VELIKA BRITANIJA - V drugem obračunu 1. evro-afriške skupine Pokala Federacij je Slovenija nastopila proti Madžarski in po dveh izgubljenih dvobojih med posameznicami morala priznati premoč.

Madžarke so v Bath prišle z mladima igralkama, 21-letno Anno Bondar (224. WTA) in leto mlajšo Dalmo Galfi (311.), a vseeno, malce nepričakovano opravile s Kajo Juvan (169.) in Dalilo Jakupovič (86.).

V soočenju Bondarjeve in Juvanove je odločil izkoristek prvega servisa Madžarke in v dveh nizih kar 14 priložnosti za odvzem začetnega udarca Slovenki. Anna je osvojila 65 točk, Kaja 46. Po izgubljeni tekmi je 19-letna Kaja Juvan povedala: »Na žalost sem izgubila. Mislim, da je bila tekma dobra, boljša kot včeraj. Anna je zelo solidna igrala in ne smem biti preveč razočarana.«

V drugi tekmi je odločno začela Dalila Jakupovič, ki je v peti igri odzvela servis Galfijevi, povedla s 4:2 in uvodni niz zaključila s 6:4. V drugem je bilo izenačeno na 1:1, potem pa je Madžarka osvojila tri zaporedne igre v katerih Dalila ni prišla do možnosti. Hitro zaključen drugi niz (1:6) je morda napovedal napadalno igro v tretjem nizu najboljše Slovenke v Bathu. Dalila je povedla, a žal v tretji igri izgubila servis, kar je bilo dovolj za zmago Dalme Galfi. Tekmovalki sta se že srečali, in sicer pred dvema letoma v Shenzenu, kjer je z 2:1 v nizih prav tako zmagala Madžarka. Po tekmi je Dalila Jakupovič dejala: »Žal se danes ni izšlo po načrtih. Nasprotnica je odlično servirala in mi je bilo težko naredi brejk. Imela sem priložnosti, ampak moj začetni udarec je nihal.«

Na programu je še tekma dvojic, kjer slovenske barve zastopata Nina Potočnik in Nika Radišič.
Jutri bodo Slovenke igrale proti Grkinjam, ki so proti Madžarkam izgubile z 1:2.