Polona Hercog v finalu WTA turnirja na Švedskem!!!

08.07.2011
BASTAD, ŠVEDSKA - Polona Hercog je finalistka WTA teniškega turnirja na peščeni podlagi, ki se ta teden igra v Bastadu. BRAVO POLONA!

20-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru (8. nosilka) bo jutri naskakovala prvo lovoriko na turnirjih serije WTA v karieri. Lani je igrala v finalu peščenega turnirja v Acapulcu, kjer jo je težko, a po treh nizih premagala slovita Venus Williams, no, finale v Bastadu je njeno drugo. Nasproti ji bo stala domačinka Johanna Larsson, ki se je verjetno dobro spomnite iz lanskega, zadjega portoroškega turnirja, saj je bila finalistka. Polona, držimo pesti, da po več kot šestih letih znova dobimo zmagovalko na največjih teniških turnirjih. Zadnja je slavila Katarina Srebotnik, ki je leta 2005 osvojila turnirja v Aucklandu in Stockholmu.

Morda bo prav Švedska prizorišče ponovnega zmagoslavja slovenske teniške igralke? Polona Hercog si je veliki sobotni finale 220,000 USD vrednega turnirja zagotovila s polfinalno zmago proti Čehinji Barbori Zahlavovi-Strycovi. 2 uri in 25 minut težkega boja, ki se je zaradi dežja začel šele pozno v večernih urah,  je na koncu dobila Štajerka s 6-2, 4-6 in 7-5.

Hercogova se je danes hitro soočila z odvzemom servisa. Čehinji (60. na WTA) je to uspelo že v 3. igri, a to je bil račun brez krčmarja. Pet iger zapored in trije brejki na strani naše igralke so bili več kot dovolj za dobljen prvi niz. Tudi v drugem delu dvoboja je pet let starejša tekmica iz Plzna povedla - tokrat s 3-1. Hercogova se je vrnila in izenačila na 4-4, toda v naslednji igri spet oddala servis igro in s tem izgubila drugi niz. V odločilne delu srečanja se je iz zaostanka vračala Zahlavova-Strycova, ki je pri 4-5 ubranila tudi zaključno žogo. No, dokončno je popustila pod pritiskom Polone v 12. igri in izgubila še tretji medsebojni obračun. Lona je tako prišla do najboljšega rezultata v letošnjem letu po polfinalu Monterreya, kjer je izgubila z Jeleno Janković.

Johanna Larsson bo tako kot Polona Hercog drugič igrala v finalu WTA turnirja in lovila prvo zmago

Prvi naslov na WTA turnirjih bo lovila proti Johani Larsson, ki je v prekinjenem prvem polfinalu (dež) izločila rojakinjo Sofio Arvidsson s 6-3, 6-1. 22-letna Larssonova je trenutno na 65. mestu računalniške lestvice, v finale pa se je uvrstila prvič po lanskem WTA turnirju v mestu rož (Portorož), ki ga letos ni več na sporedu zaradi pomanjkanja finančnih sredstev. Te so zagotovili Azerbajdžanci in WTA turnir pripelajli v mesto Baku. Kakorkoli, Johanna in Polona se bosta pomerili že drugič v dveh tednih, saj sta bili nasprotnici tudi v 1. krogu letošnjega travnatega grand slama na Wimbledonu, kjer je slavila Štajerka. S polno mero samozavesti gre lahko Polona jutri ob 14. uri v obračun s Skandinavko, da ji pred domačimi gledalci spelje pokal in razveseli svoje navijače.