Polona Hercog preko 2. nosilke v četrtfinale Bastada!

18.07.2012
BASTAD, ŠVEDSKA - Polona Hercog se je prebila v četrtfinale teniškega WTA turnirja v Bastadu, kjer je lani dvignila lovoriko - prvič in edinkrat do sedaj v karieri.

21-letna igralka iz Kamnice pri Mariboru je šla v dvoboj 2. kroga na 220,000 USD vrednem turnirju brez pritiska, saj ji je nasproti stala drugopostavljena Nemka Julia Goerges, s katero je imela razmerje 1-2, nazadnje pa je z njo izgubila letos na OP Avstralije.

Po težkem boju je Polona dobila 1. niz v podaljšani igri po eni uri igre, v drugem pa preobrnila izid po zaostanku 0-2, dobila 6 iger zapored ter zlomila favorizirano tekmico po 1 uri in 42 minutah s 7-6(4), 6-2. Bravo Polona!

Bastad je bil lani zelo srečen kraj za Polono, ki so jo letos pestile poškodbe in slaba forma, morda pa vse skupaj potisne na stran prav na Švedskem. Uvrstitev med osem je pomemben trenutek za Hercogovo, zmaga nad 24. igralko sveta pa vsekakor lepa spodbuda in dodatna samozavest, da tenisa še ni pozabila igrati.

V četrtfinalu se bo Polona udarila z Bolgarko Tsvetano Pironkovo, trenutno 62. igralko sveta. 24-letna igralka iz Plovdiva na pesku ni tako dobra kot na travi ali trdi podlagi, to je občutila tudi Štajerka, ki je z njo letos gladko izgubila v Dohi, pred štirimi leti pa jo je Bolgarka ugnala tudi na pesku v Carigradu. Z dobro predstavo, nekaj manj napakami kot danes, bi se Poloni vsekakor izšlo za polfinale.

Julia Goerges je kot 2. nosilka izgubila proti branilki naslova Poloni Hercog

Hercogova, ki je zaradi izgub točk ta teden na 86. mestu WTA lestvice, je bila na začetku današnjega dvoboja zelo nervozna, enako pa velja tudi za Nemko. Na osrednjem terenu turnirja Sony Swedish Open sta obe delali veliko napak, prva pa je povedla naša teniška igralka. Prednost je čuvala vse do servisne igre za niz (5-4), ki pa jo je oddala brez dobljene točke. Podobna zgodba se je odvila tudi v naslednjih dveh igrah. Začetni udarec za niz pri 6-5 je šel po zlu, na srečo pa se je Polona zbrala za tajbrejk in po točno 1 uri igre povedla.

2. niz je bolje začela Goergesova. V prvi igri je prišla do brejka, ga potrdila za 2-0, a to je bil račun brez krčmarja. Hercogova je igrala vse bolje, mešala igro in z ubijalskimi forehandi ob živce spravljala tekmico. Ko ji je uspelo v 4., maratonski igri izenačiti, se je tri leta starejša igralka iz Bad Oldesloeja zlomila. Do konca ji ni več uspelo sestaviti dobrih točk, Polona pa je rutinirano, s šestimi igrami zapored zapečatila usodo nasprotnice.

Na koncu je Polona imela dober odstotek zadetih prvih servisov, na oba pa boljši izkoristek od Nemke. Prišla je do 5 brejkov iz 11 priložnosti ter zasluženo odhaja v četrtfinale, ki ji prinaša najmanj 70 točk in 5,340 USD.