Polona Hercog vlila upanje na zmago proti Nemkam!

05.02.2011
V štajerski prestolnici je po prvem dnevu dvoboja pokala Fed med Slovenijo in Nemčijo rezulat izenačen - 1:1. Odličen izhod v nedeljske obračune je zagotovila 20-letna Polona Hercog, ki je v drugem posamičnem dvoboju premagala Julio Goerges.

Dvorana Lukna v Mariboru gosti dvoboj 1. kroga v drugi svetovni skupini pokala Fed med Slovenijo in Nemčijo. Naša dekleta so začela odlično in po prvem dnevu proti favorizirani reprezentanci Nemčije držijo izenačen rezultat. V prvem obračunu je Maša Zec-Peškirič kar dobro namučila veliko višje postavljeno Andreo Petković, ki je slavila 6-3, 6-4, v drugem pa je sijajna Polona Hercog odpravila Julio Goerges s 7-5, 6-4.

Prvi sta na peščeno podlago v na pol prazni dvorani Lukna stopili 24. igralka sveta Andrea Petković in več kot 120. mest nižje uvrščena Maša Zec-Peškirič. Jeseničanka je začela zelo nervozno ter ekspresno zaostala s 4-0 in bali smo se že, da bo to gladka zmaga za Nemko, rojeno v Tuzli. No, Maša se je otresla pristiska in z enim ribrejkom le znižala na 3-5, a niza ji ni uspelo preobrniti. V drugem je Slovenka prešla v prednost 2-0, toda po nekaj izenačenih igrah so ključne točke pripadle letošnji četrtfinalistki OP Avstralije, ki je z dvema brejkoma obrnila potek in na koncu stisnila pest v znak zmage.

Maša se je dobro upirala favorizirani Nemki Andrei Petković

Zec-Peškiričeva je bila po koncu obračuna zadovoljna z igro, ki jo je prikazala na njeni najljubši podlagi, toda rezerva je še ostala. To bo morala vključiti v nedeljski obračun, da bo lahko presenetila drugo nemško igralko Julio Goerges, ki se je v drugi tekmi pomerila s prvo slovensko tenisačico Polono Hercog, 47. na lestvici WTA.

20-letna Štajerka, ki prihaja iz Kamnice pri Mariboru (takorekoč je doma blizu dvorane Lukna), je po 85 minutah in dveh zaporednih nizih pospravila s 13. mest višje uvrščeno tekmico in poskrbela, da bo jutri v Mariboru vroče kot že dolgo ne. To je bila bleščeča predstava Polone, ki je do danes edini medsebojni obračun z Goergesovo izgubila (Linz 2010). Po dobljeni končnici prvega niza, je dotolkla nasprotnico v 9. igri drugega niza, ko ji je uspel odločilni brejk in skočila v objem kapetana Iztoka Božiča in sotekmovalk - Katarine Srebotnik, Maše Zec-Peškirič in Tjaše Šrimf.

Julia Goerges na rdečem mariborskem pesku ni bila kos Poloni Hercog

Obe ekipi tako ločita še dve točki do skupne zmage. V nedeljo sta na sporedu še dve partiji posameznic in igra dvojic. Zmagovalke bodo sredi aprila igrale za uvrstitev v prvo svetovno skupino pokala Fed oziroma za med osem najboljših ekip na svetu, poraženke pa za obstanek v drugi svetovni skupini z zmagovalkami področnih turnirjev.