Polona izpadla proti enajsti igralki sveta!

11.07.2013
Najboljša slovenska teniška igralka je na žalost zaključila z nastopi v Palermu. Od nje je bila tokrat boljša druga nosilka, Italijanka Roberta Vinci z 6-2 in 7-6(3). Hercogova je kljub porazu pustila dober vtis, le tega pa je skazil dogodek ob koncu 2. niza, ko je po dosojenem prestopu izgubila živce in dobila kazensko točko.

Polona v prvi niz ni štartala najbolje, saj ji je Italijanka že v drugi igri prvega niza odvzela servis. Hercogova je imela že v naslednji igri možnost za takojšen povratek v dvoboj, saj je na servis Italijanke povedla z 40-15. Prednost žal ni izkoristila in Vincijeva, enajsta igralka sveta, je povedla s 3-0. Do konca niza je Italijanka zanesljivo zadržala svoj začetni udarec, v zadnji igri pa še enkrat odvzela servis Hercogovi, tako da se je prvi niz končal z izidom 6-2.

Boljše nadaljevanje Polone

Naša predstavnica je v drugi niz stopila bolj pogumno in že v prvi igri nasprotnici odvzela začetni udarec. A takoj v naslednji igri je že sledil rebrejk Vincijeve, ki je izid poravnala na 1-1. V naslednjih dveh igrah je sledila ponovljena zgodba: najprej je Poloni uspel "break", a je nasprotnici takoj v naslednji igri ponovno uspel odvzem začetnega udarca. Igralki sta si do konca niza izmenjali vsaka po dva brejka tako, da je o zmagovalki drugega niza odločala podaljšana igra. V njej je mirnejšo kri ohranila domačinka in podaljšano igro dobila z rezultatom 7-3.

Polona je danes dokazala, da se lahko enakovredno bori tudi z igralkami blizu TOP 10

XXVI Italiacom Open
Datum: 08.07.2013 - 14.07.2013
Kategorija: WTA International
Nagradni sklad: $235,000

2.krog:

2-Roberta Vinci (Italy) beat Polona Hercog (Slovenia) 6-2 7-6(3)
4-Klara Zakopalova (Czech Republic) beat Karin Knapp (Italy) 6-3 4-6 6-4
Estrella Cabeza Candela (Spain) beat 3-Kristina Mladenovic (France) 6-3 2-6 7-6(6)
5-Lourdes Dominguez Lino (Spain) beat Nastassja Burnett (Italy) 7-5 4-6 6-3

Pripravil: Izidor Kolar