Prvopostavljeni Kavčič po operaciji brez možnosti v Gvangžuju

11.03.2015
GVANGŽU, KITAJSKA - najbolj trofejni slovenski tenisač Blaž Kavčič je začel z nastopi na Challengerjih po opraciji stopala. Na Kitajskem je kot 1. nosilec gladko izpadel že v 1. krogu.

Operacija stopala ni nedolžna stvar, kljub hitremu okrevanju pa 28-letni Blaž Kavčič ni imel nobenih možnosti na ATP Challengerju v Gvangžuju, kjer ga je v 1. krogu gladko porazil Že Žang (193. na ATP).

Kavčič, 111. igralec sveta, je bil na 50,000 USD vrednem Challengerju v Gvangžuju 1. nosilec, štiri leta mlajši domačin pa ga je v uvodnem nastopu premagal s 6-1, 6-3.

Ljubljančan je dobil oba predhodna medsebojna obračuna, leta 2010 v Uzbekistanu in leta 2013 v Koreji, na obeh Challengerjih pa je slavil brez izgubljenega niza. Tokrat je Kitajec izkoristil slabšo formo Slovenca, ki okreva po opreaciji ter slavil po 70 minutah igre.

Že Žang je izkoristil vseh pet ponujenih priložnosti za brejk. Uvodni niz je bil enosmerna ulica, v drugem delu pa se je slovenskemu teniškemu asu že uspelo nekoliko privaditi. No, za preobrat je bilo premalo. Število osvojenih točk (63:37) jasno pove o razmerju na trdi kitajski podlagi, Blaž pa je na drugi servis vpisal le 3 točke od 14.

Ob pokritju nastanitve na Kitajskem, je Kavčič prejel še 520 USD, zaradi poraza pa ostal brez novih točk na ATP lestvici.