Radwanska velika zmagovalka Dubaja in od ponedeljka št.5 na WTA lestvici!

25.02.2012
DUBAJ, ZAE - Poljakinja Agnieszka Radwanska je zmagovalka močnega WTA turnirja serije Premier v Dubaju, ki se je igral za okroglih 2 milijona USD.

22-letna Agnieszka Radwanska je v 1. krogu Dubaja slavila šele v zaključku 3. niza, a vseeno našla pot do končne zmage in 8. lovorike v karieri.

Z zmago v finalu proti nepostavljeni Nemki Juliji Goerges bo poleg velike denarne nagrade in ogromno točk, v ponedeljek zasedla 5. mesto na računalniški teniški lestvici za dekleta.

V uvodnem krogu dubajskega turnirja je lovila zaostanek 3-5 v 3. nizu proti Alexandri Wozniak, v polfinalu pa je oddala še en niz Jeleni Janković. Vse ostalo je bilo v domeni Poljakinje, tudi današnji dan, ko je Goergesovo ugnala s 7-5, 6-4. Nemka je prvič nastopila na turnirju v deželi šejkov, tudi ona pa je imela v uvodnem krogu velik test. Vseeno je za njo eden najlepših tednov v teniški karieri, saj je na poti do finala izločila nekdanjo št.2 in lanskoletno finalistko Svetlano Kuznjecovo, nekdanjo 5. igralko sveta Danielo Hantuchovo, v polfinalu pa še nekdanjo ''enko'' in branilko naslova Caroline Wozniacki.

Agnieszka Radwanska in Julia Goerges sta zaznamovali letošnji finale v Dubaju

Prejšnji mesec sta se finalistki pomerili prvič, gladko pa je zmagala Poljakinja, ki pa je imela danes veliko več dela. Prva je prišla do brejka in kasneje vodila 4-2, toda Julia je izenačila na 5-5. Po petih izenačenjih je Radwanski le uspelo še enkrat streti servis tekmice v 1. nizu, podobno zgodbo pa smo videli tudi v drugem delu tekme. Agnieszka je povedla z dvojnim brejkom, Goergesovi pa se je uspelo približati, a do 3. niza ni zmogla.

''V 1. krogu sem bila zelo blizu porazu, zato sem danes toliko bolj srečna'', je povedala Poljakinja. ''Danes sem bila bolj zbrana v pomembnih trenutkih srečanja. Pogoji niso bili lahki, vendar sem ostala mirna vse do konca ter prišla do zmage''.

''Julia ima izjemen forehand. To je njeno veliko orožje. Nekajkrat sem morala na pamet na žogico, drugače bi zamudila'', je še dodala novopečena zmagovalka Dubaja.

22-letnica iz Krakova je v Dubaju prišla do 8. lovorike v karieri

Omenili smo že, da se bo najboljša poljska tenisačica iz 6. mesta sedaj premaknila na 5., Goergesova pa bo pridobila tri in bo v ponedeljek na karierni poziciji številka 16. Agneszka Radwanska je sedaj zbrala že pet naslovov na turnirjih serije WTA Premier, skupaj pa jih ima osem. V finalih ima odlično razmerje 8-2 medtem, ko ima Julia Goerges sedaj razmerje v finalnih obračunih 2-2.