Raonić brani lovoriko v San Joseju proti Istominu; V finalu Sao Paula Almagro in Volandri

19.02.2012
Znani so tudi finalisti na ATP turnirjih serije 250, ki sta na sporedu v San Joseju in Sao Paulu.

SAN JOSE, ZDA - Branilec naslova v San Joseju Miloš Raonić, se je uvrstil v četrti karierni finale potem, ko je v polfinalu izločil domačina Ryana Harrisona s 7-6, 6-2.

32. tenisač sveta, znan pod vzdevkom kanadski bombarder, je izstrelil 20 asov, na sovj servis pa dobil 81% točk, da se  je po 78 minutah uvrstil v nedeljski finale, s tem pa tudi izenačil medsebojno razmerje z Američanom na 1-1.

Kanadčan je letos že dobil ATP turnir, ko je pokoril konkurenco v Čenaju, kot 3. nosilec pa se bo v finalu pomeril z nepostavljenim Denisom Istominom, ki je v drugem polfinalu premagal 5. nosilca Juliena Benneteuja s 6-3, 6-7, 6-3. Uzbekistanec je prvič ugnal Francoza v treh tekmah.

Za Istomina je to drugi finale kariere, kjer bo lovil prvi naslov. Leta 2010 v New Havnu mu je prvenec preprečil Sergej Stahovski. Trenutno 61. igralec s svetovne teniške lestvice je letos že igral v četrtfinalu Brisbana in polfinalu Sydneya.

SAP Open
Datum: 13.02.2012-19.02.2012
Nagradni sklad: $ 531,000

18.02.2012 SF  D Istomin  defeats (5)  J Benneteau  63 67(4) 63
18.02.2012 SF (3)  M Raonic  defeats  R Harrison  76(4) 62

17.02.2012 QF  R Harrison  defeats  D Kutrovsky  61 64
17.02.2012 QF (3)  M Raonic  defeats (6)  K Anderson  75 76(3)
17.02.2012 QF (5)  J Benneteau  defeats  S Darcis  36 61 62
17.02.2012 QF  D Istomin  defeats (2)  A Roddick  62 64

Nicolas Almagro je tretjič v finalu OP Brazilije

SAO PAULO, BRAZILIJA - Tudi v Sao Paulu, turnirju, ki se igra na peščeni podlagi (dvorana), bo v finalu igral branilec naslova. To je Španec Nicolas Almagro, tudi 1. nosilec dogodka v Brazliji, ki je v polfinalu s 6-4, 7-6 ugnal Alberta Ramosa in si zagotovil tretji finale OP Brazilije.

Za zmago sta mu bila dovolj dva brejka iz osmih priložnosti, lovil pa bo 11. turnirski naslov. Prav vseh 10, ki jih ima v rokah, prihaja iz peščenih turnirjev, na Brasil Opnu pa je slavil že dvakrat, 2008 in 2011.

11. igralec sveta bo v finalu lopar prekrižal z Italijanom Filippom Volandrijem, ki ima za seboj super teden. V polfinalu je 69. igralec sveta izločil 4. nosilca Sao Paula Thomaza Belluccija in po 2 urah in 33 minutah ugasnil sanje o domači zmagi (5-7, 6-0, 6-2).

Po izgubljenem prvem nizu, je Volandri domačega favorita 'brejknil' kar šestkrat, sam pa se sploh ni soočil z žogico za odvzem servisne igre. V finale se je uvrstil po več kot petih letih. Nazadnje je slavil končno zmago na ATP turnirjih leta 2006 v Palermu, njegovo razmerje v finalih pa je 2-6.