Zeballos po zmagi nad Nadalom predal v Sao Paulu; Prvi letošnji nastop Nalbandiana

14.02.2013
V Južni Amerili in ZDA so se včeraj končali obračuni 1. kroga, nekateri pa so se že uvrstili v četrtfinale.

SAN JOSE, ZDA - Domačin John Isner se je preko Kanadčana Vaseka Pospisila uvrstil med osem najboljših na SAP Opnu, dogodku z nagradnim skladom več kot pol milijona USD, ki se igra v dvorani na trdi podlagi.

Visokorasli Isner je najvišje uvrščeni Američan na ATP lestvici, četrtfinale pa si je zagotvoil z dvojnim brejkom v 3. nizu. Dvoboj, ki se je končal z rezultatom 7-6(3), 2-6, 6-3 je trajal 1 uro in 48 minut. Med osem najboljših se je prebil tudi neški teniški veteran Tommy Haas. Igralec, ki ima tudi ameriško državljanstvo, je po dveh nizih zlahka preskočil Jesseja Levina. Oba Kanadčana sta zako v 2. krogu ostala praznih rok.

John Isner v San Joseju

Prijetno presenečnje turnirja je pripravil povabljenec Steve Johnson. Lopar je prekrižal z velikanom iz Šalate Ivom Karlovićem, mu ubranil dve zaključni žogi v tajbrejku 3. niza, a pri rezultatu 4-6 (tajbrejk) vseeno izvlekel zmago. Kot se za dvoboje Iva Karlovića spodobi, so bili vsi trije nizi tesni, eden pa se je končal brez podaljšane igre. V ameriškem obračunu ovodnega kroga je Michael Russell ugnal Donalda Younga, Avstralec Ebden je bil boljši od Rika De Voesta iz Nizozemske. Slednji je v kvalifikacijah izločil Luko Gregorca.

SAP Open
Datum: 11.02.2013 - 17.02.2012
Nagradni sklad: $ 546,930

4-Tommy Haas (Germany) beat Jesse Levine (Canada) 6-3 6-1
2-John Isner (U.S.) beat Vasek Pospisil (Canada) 7-6(3) 2-6 6-3

Steve Johnson (U.S.) beat Ivo Karlovic (Croatia) 6-7(2) 6-4 7-6(6)
Michael Russell (U.S.) beat Donald Young (U.S.) 6-3 7-5
Matthew Ebden (Australia) beat Rik De Voest (South Africa) 6-2 7-5
Alejandro Falla (Colombia) beat Flavio Cipolla (Italy) 7-6(1) 7-6(10)

Martin Alund je v 2. krogu Sao Paula presenetil Jeremya Chardya

SAO PAULO, BRAZILIJA - Na peščenem turnirju serije 'Golden Swing', ki se igra v Sao Paulu, je v letošnji sezoni med posamezniki debitiral David Nalbandian. Argentinec, ki je tokrat v dvojicah združil moči kar z Rafaelom Nadalom, je s 7-5, 5-7, 6-3 premagal kvalifikanta Aguilarja.

Horacio Zeballos, senzacionalni zmagovalec prejšnjega tedna v Vina Del Maru, ko je v finalu dobil dvoboj s peščenim kraljem iz Majorke, je tokrat predal dvoboj že v 1. krogu. Prvi niz je Argentinec dobil po tajbrejku, v drugem pa mu je Čilenec Capdeville zavezal kravato. Ko je Čilenec v tretjem vodil 3-0 je Zeballos predal.

Brazilski turnir z nagradnim skladom 456,000 USD pa je dobil tudi prvega četrtfinalista. To je srečni poraženec kvalifikacij Martin Alund. Po dveh urah in 36 minutah je Argentinec šokiral 4. nosilca Jeremya Chardya s 6-4, 4-6, 7-6(5). 111. tenisač sveta je v 1. krogu zabeležil prvo zmago na turneji, danes pa mu je Francoz do zmage pomagal tudi s 16 dvojnimi napakami.

Brasil Open
Datum: 11.02.2013 - 17.02.2013
Nagradni sklad: $ 455,775

M Alund beat 4-Jeremy Chardy (France) 6-4 4-6 7-6(5)

David Nalbandian (Argentina) beat Jorge Aguilar (Chile) 7-5 5-7 6-3
Paul Capdeville (Chile) beat Horacio Zeballos (Argentina) 6-7(5) 6-0 3-0 (Zeballos retired)
Joao Souza (Brazil) beat Ruben Ramirez Hidalgo (Spain) 7-6(6) 0-0 (Ramirez Hidalgo retired)
Albert Montanes (Spain) beat Paolo Lorenzi (Italy) 6-4 6-4