Fedrerer in Nadal rutinirano čez 2. krog!

15.02.2013
Švicar Roger Federer je v 2. krogu ATP 500 turnirja v Rotterdamu po dveh zaporednih nizih izločil nekdanjega prvega mladinca Thiema De Bakkerja, Rafa Nadal pa je v uvodnem krogu Sao Paula brez izgubjenega niza odpravil Joaa Souzo.

ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - 2. tenisač sveta Roger Federer je po Gregi Žemlji izločil še domačina Thiema De Bakkerja ter se bo v Rotterdamu v četrtfinalu pomeril z Julienom Benneteaujem. De Bakker, povabljenec na letošnjem dogodku v Rotterdamu, je kot mladinec zasedal 1. mesto na računalniški lestvici in je bil eden večjih talentov, a stari maček se še ne da 'zelencem'.

31-letni Baselčan je zmagal po dveh zaporednih nizih s 6-3, 6-4 in lovi tretji naslov na turnirju ABN Amro. Lani je v finalu premagal Juana Martina del Potra, prav Argentinec pa bo letos spet največja grožnja Švicarju, še posebej po izpadu Joja-Wilfrieda Tsongaja in Richarda Gasqueta. Slednji je včeraj nepričakovano klonil v tekmi z Marcosom Baghdatisom.

Del Potro je 2. nosilec Rotterdama, po zmagi nad Ernestsom Gulbisem pa ga sedaj čaka obračun s Fincem Jarkkom Nieminenom. Južnoameričan je danes zadel 12 asov, na Nizozemskem pa bo poskušal priti do 14. turnirske zmage v karieri. ''Prvi niz je bil zelo tesen'', je povedal Argentinec. ''Izkoristil sem priložnost in dobil ta del, v drugem pa sem popravil igro. Vesel sem, da sem preskočil krog, nasprotnik je bil zelo nevaren''.

Ciprčan Marcos Baghdatis je s 6-4, 6-4 izločil Gasqueta. Fantastično je igral na prvi servis in Francozu prizadejal drugi poraz v letošnji sezoni (15-2). Le 69 minut za četrtfinale pa je potreboval Slovak Martin Kližan. Domačina Sijslinga je ugnal z rezultatom 6-2, 6-4, v petek pa se bo pomeril z Gillesom Simonom, ki si je nastop med najboljšimi osmimi zagotovil že v sredo.

Miloš Raonić je dvakratni branilec naslova v san Joseju

SAN JOSE, ZDA - V San Joseju je 1. nosilec Kanadčan Miloš Raonič, ki tudi brani naslov. V uvodnem krogu je bil veliki server zelo suveren in je s 6-2, 7-5 izločil Američana Russella. Slednji niti enkrat ni ogrozil njegov servis, v 63 minutah igre pa je Miloš na prvi začetni udarec dobil kar 90% točk. Na dvoranskem turnirju v San Joseju ima Kanadčan 9 zmag in je še brez poraza. Jasno, zadnji dve leti je pokal pristal v njegovih rokah, zmagoslavje v letošnji sezoni pa mu bo poskušal v četrtfinalu preprečiti Uzbekistanec Denis Istomin. To bo tudi ponovitev lanskoletnega finala.

3. nosilec Sam Querrey je izločil nekdanjega prvega igralca sveta Lleytona Hewitta. Avstralec, ki je v 1. krogu preobrnil rezultat v dvoboju s slovenskim igralcem Blažem Kavčičem, se je dobro upiral Američanu, a tokrat je bil on brez kančka sreče, ki jo je imel v tekmi z Ljubljančanom. Izgubil je dva tajbrejka potem, ko je bil v 2. nizu od Querreya precej boljši. Ta del je dobil s 6-1.

Kolubijec Alejandro Falla bo naslednji tekmec Querreya. Falla je s 6-4, 6-4 s turnirja izločil 7. nosilca Marinka Matoševiča.

SAP Open
Datum: 11.02.2013 - 17.02.2012
Nagradni sklad: $ 546,930

1-Milos Raonic (Canada) beat Michael Russell (U.S.) 6-2 7-5
3-Sam Querrey (U.S.) beat Lleyton Hewitt (Australia) 7-6(6) 1-6 7-6(4)
Steve Johnson (U.S.) beat Tim Smyczek (U.S.) 6-3 6-3
8-Xavier Malisse (Belgium) beat Matthew Ebden (Australia) 5-7 7-5 7-6(1)
Alejandro Falla (Colombia) beat 7-Marinko Matosevic (Australia) 6-4 6-4
6-Denis Istomin (Uzbekistan) beat Benjamin Becker (Germany) 6-3 6-7(5) 6-2

Rafael Nadal je v uvodnem krogu po dveh nizih izločil Joaa Souzo

SAO PAULO, BRAZILIJA - V Sao Paulo je prvi zvezdnik Španec Rafael Nadal. Kampanjo je začel že v sredo, ko je igral v dvojicah, nato pa ta del tekmovanja izpustil zaradi slabega terena in hranjenja moči za nastop med posamezniki.

26-letni Majorčan je v uvodnem obračunu peščenega ATP turnirja serije 250, ki je tudi del turneje 'Golden Swing', izločil Joaa Souzo s 6-3, 6-4. V 78 minutah je v vsakem nizu enkrat odvzel servisno igro, kar je zadostovalo za četrtfinale. Na tem turnirju Nadal igra drugič. Ko je debitiral, je leta 2005 prišel do naslova. Rafa je bi dolgo časa odsoten s turnirjev zaradi poškodbe kolen (tendinitis), vrnil se je šele prejšnji teden, kjer pa je izgubil na zadnji stopnički. Premagal ga je Argentinec Horacio Zeballos. V četrtfinalu peščenega kralja čaka dvoboj s Carlosom Berlocqom, ki zna biti zelo neugoden nasprotnik.

Do zmage je v 2. krogu prišel tudi David Nalbandian. Argentinec pravzaprav začenja letošnjo sezono, včeraj pa je padel rojak Guido Pella s 6-4, 6-2. 2. nosilec in trikratni prvak Nicolas Almagro je Čilencu Paulu Capdevillu nasul kar 18 asov, za zmago pa je potreboval tri nize. Za Španca je to 20. zmaga na omenjenem turnirju, enaindvajseto pa bo lovil proti ribiču iz Cordobe - Nalbandianu.

Slabo formo pa kaže Juan Monaco. Letos nikakor ne more zmagati ter hitro zapušča turnirje. Tokrat je bil od Južnoameričana boljši Simone Bolelli. Italijan ni imel prav nobenih problemov ter je končal tekmo z rezultatom 7-5, 6-2. Pred četrtfinalom sta se poslaovila še dva nosilca. Španec Andujar je klnil z rojakom Montanesom, domačin Bellucci pa ni imel recepta za Italijana Volandrija.