Stepanek padel v uvodnem krogu San Joseja, v Braziliji pa Simon

17.02.2012
V četrtek so se končali vsi obračuni drugega kroga na teniških turnirjih okoli sveta. Vsi 1. nosilci so še vedno v igri za naslov, če tu v San Joseju za prvopostavljenega štejemo Andya Roddcka, ker je Gael Monfils odpovedal nastop zaradi poškodbe.

ROTTERDAM, NIZOZEMSKA - 1. nosilec teniškega dogodka v deželi tulipanov, ki se igra za nagradni sklad 1,2 milijona evrov v dvorani na trdi podlagi, Roger Federer, se je v četrtfinale uvrstil brez boja, saj mu je Mihail Južni predal že dan prej zaradi poškodbe. Je pa Švicar včeraj vseeno stopil na teren, a le za gledalce, kjer je v ekshibicijskem dvoboju 25 minut lopar vihtel z domačinom Igorjem Sjislingom. Danes bo polfinale lovil proti vrstniku Jarkku Nieminenu.

V četrtkovih tekmah so svojo nalogo rutinirano pravili vsi nosilci. Čeh Tomas Berdych, sicer 2. nosilec Rotterdama, je po le treh odigranih igrah (3-0) odšel v slačilnico, saj mu je roko predčasno stisnil Ciprčan Marcos Baghdatis, tretjepostavljeni Juan Martin del Potro pa je odpisal Slovaka Karola Becka. Argentinec je po OP Avstralije spet prodrl v Top 10 na teniški lestvici ATP, zanj pa je to že tretji letošnji četrtfinale.

Juan Martin del Potro je v 2. krogu Rotterdama preskočil Slovaka Karola Becka

Francoz Richard Gasquet je zadovoljen s svojo formo. Jasno, saj je v 2. krogu zlahka ugnal neugodnega Aleksa Bogomolova, ki sedaj igra za Rusijo (prej ZDA). 5. nosilec je prav tako zabeležil tretji četrtfinale v letošnjem letu. Italijan Andreas Seppi je izkoristil štiri priložnosti za brejk od šestih, da je slavil proti Nemcu Philippu Kohlschreiberju, Srb Viktor Troicki pa je po 2 urah igre strl domačina Huta Galunga.

Ryan Harrison je Ginepriju ubranil dve zaključni žogi

SAN JOSE, ZDA - Nekdanji zmagovalec SAP Opna in 4. nosilec Radek Stepanek je padel letos že na prvi oviri.

Po dveh tajbrejkih (7-6, 7-6), ga je odpisal Belgijec Steve Darcis, za češkega teniškega veterana, ki šteje 33 let, pa je to že drugi poraz v uvodnem krogu zapored. Belgijec je prejšnji teden igral finale Challengerja v Dallasu,  za vstop v polfinale pa se bo pomeril s Francozem Julienom Benneteujem, ki je po 1 uri in 17 minutah pospravil z Luksemburžanom Gillesom Müllerjem. Benneteau je januaja igral finale Sydneya, kjer ga je porazil Nieminen, v San Joseju pa je prišel v drugi četrtfinale leta.

Američan Ryan Harrison je ubranil dve žogi za zmago rojaku Robbyu Ginepriju, za vstop v četrtfinale pa je vknjižil 10 zadnjih točk na tekmi. Ja, tajbrejk 3. niza je dobil brez izgubljene točke. 19-letni Harrison je bil prejšnji teden tudi del ameriške ekipe v pokalu Davis, ko so ti presenetljivo s 5-0 premagali Švico na čelu s Federerjem.

Uzbekistanec Denis Istomin je pričakovano premagal domačina Michaela Russella, Dimitrij Kutrovski (24 let, 438.) pa doživlja svojih 'pet minut '. Po uspešno opravljenih kvalifikacijah, kjer je v zadnjem krogu ustavil tudi Luko Gregorca, je sedaj že med osmini najboljšimi, nekaj sreče pa je imel z odpovedjo Gaela Monfilsa, ki bi moral kotirati kot 1. nosilec. Zaradi tega je Bolgar dobil lažje nasprotnike, v 2. krogu pa je naletel na Strodeja in ga ugnal s 7-5, 6-3.

SAP Open
Datum: 13.02.2012-19.02.2012
Nagradni sklad: $ 531,000

16.02.2012 R16 (5)  J Benneteau  defeats  G Muller  62 64
16.02.2012 R16  S Darcis  defeats (4)  R Stepanek  76(4) 76(2)
16.02.2012 R16  D Kutrovsky  defeats  B Strode  75 63
16.02.2012 R16  R Harrison  defeats  R Ginepri  63 26 76(0)
16.02.2012 R16 (6)  K Anderson  defeats  M Ebden  61 62
16.02.2012 R16  D Istomin  defeats  M Russell  62 62

Filippo Volandri je četrtfinalist OP Brazilije

SAO PAULO, BRAZLIJA - Na peščenem ATP turnirju v Braziliji, ki spada v serijo 'Golden Swing', so se v četrtfinalu znašli igralci s španskega govorečega področja, z izjemo Volandrija.

1. nosilec Nicolas Almagro, drugače tudi branilec naslova in lastnik lovorike OP Brazilje tudi leta 2008, je po treh nizih ugnal Romuna Victorja Hanesca, s tem pa še petič slavil v medebojnem obračunu (5-0). Z zmago v četrtfinalu bo poskušal izenačiti letošnji najboljši rezultat iz Čenaja, kjer mu je finale preprečil Kanadčan Raonić. Njegov rojak Fernando Verdasco je kot 3. nosilec stežka strl še enga Španca Javierja Martija, ki ste ga lani lahko videli tudi na ljubljanskem Challengerju. Nando je slavil s 6-4, 6-7, 7-5.

Argentinec David Nalbandian je iz turnirja vrgel 2. nosilca Gillesa Simona, za zmago pa je potreboval le 68 minut. Francoz ni izkoristil nobene od petih brejk priložnosti, Južnoameričanu pa je uspelo štiri od sedmih. Nekdanji 3. igralec sveta se bo sedaj udaril z Italijanom Filippom Volandrijem, ki je po treh nizih odpravil Rubena Ramireza Hidalga. Med osem najboljših sta prišla tudi 5. nosilec Carlos Berlocq in Leonardo Mayer, oba pa sta tako zaokrožila več kot uspešen dan za argentinske tenisače. Španec Albert Ramos zaključuje osmerico četrtfinala, v 2. krogu pa je bil boljši od Rusa Igorja Andrejeva.