Roberta Vinci v Barceloni ponovila uspeh izpred dveh let!

30.04.2011
BARCELONA, ŠPANIJA - Italinaka Roberta Vinci je prišla do druge turnirske zmage v Barceloni. Prvič je v katalonski prestolnici pokorila tekmice leta 2009.

Roberta Vinci (28 let) se v Barci oziroma na turnirju v klubu David Lloyd Club Turo počuti kot doma. Leta 2009 je osvojila naslov, lani igrala v finalu, letos pa ponovila leto 2009, ko je v velikem finalu s 4-6, 6-2, 6-2 premagala Čehinjo Lucie Hradecko.

Hradecka je tako še četrtič ostala brez lovorike v štirih kariernih finalih, Roberta pa je svoje število naslovov povečala na 4 - Bogota 2008, Barcelona 2009 / 2011 in Luksemburg 2010. Za Lucie Hradecko je slaba tolažba le, da je v finalu prvič sploh prišla do osvojenega niza.

Roberta Vinci je ta teden v Barceloni tudi prešla mejo 2 milijonov, ki jih je zaslužila z igranjem tenisa, v Barceloni pa ima sedaj razmerje odličnih 14-1.

Danes je kot 6. nosilka izgubila prvi niz proti češki tekmici, potem pa v drugem in  tretjem po trikrat odvzela servis (po enega je izgubila). Vse to je bilo dovolj za končno zmago po 1 uri in 41 minutah igre, v katerih je osvojila 84 točk, nasprotnica pa 66.

Vincijeva je tako kot zmagovalka turnirja vknjižila 280 točk in 37,000 USD, finalistka Lucie Hradecka pa se je morala zadovoljiti z 19,100 USD in 200 točkami.