Rola izgubil glavni del Bastada v tajbrejku 3. niza

12.07.2021
BASTAD, ŠVEDSKA - Finalist letošnjega ATP turnirja v Buenos Airesu F.Cerundolo je Blažu Roli preprečil nastop v glavnem delu ATP turnirja v Bastadu.

Slovenski tenisač Blaž Rola (158. na ATP) je ostal za las prekratek, da bi zaigral v glavnem delu ATP 250 turnirja na pesku v švedskem Bastadu. V 2. krogu kvalifikacij ga je izločil Argentinec Francisco Cerundolo s 3-6, 6-4, 7-6(2).

30-letni Ptujčan je dobro začel obračun s favoriziranim tekmecem, letos že finalistom ATP turnirja v domači Argentini. 116. igralcu sveta je vzel uvodni niz, nato pa je Južnoameričan poravnal izid v drugem delu, sledil je 3. niz, v katerem sta bila bitko na vse ali nič. Odločitev je morala pasti v podaljšani igri, ki jo je Cerundolo odigral bolje in slavil po 2 urah in 24 minutah. Med seboj sta igrala prvič. Cerundolo je bil po statistiki boljši na prvem servisu, Rola na drugem, oba sta prišla do treh brejkov, le da je imel Slovenec dve priložnosti več (7:9). Kako je bil dvoboj izenačen pove število osvojenih točk, Argentinec jih je vpisal 105, le eno več od Blaža.

Rola je v Bastadu ujel 6 točk in 2,645 evrov.