Blaž Rola po preobratu do 2. kroga kvalifikacij v Bastadu

12.07.2021
BASTAD, ŠVEDSKA - Domači povabljenec je uspel v kvalifikacijah Bastada vzeti uvodni niz Blažu Roli.

Slovenski tenisač Blaž Rola je po slabšem začetku zbral misli in v prvem kvalifikacijskem krogu po treh nizih s 4-6, 6-2, 6-0 premagal Šveda Carla Soderlunda iz Švedske.

30-letni Rola, 158. igralec sveta, je bil nesporen favorit v tekmi z 890. na ATP lestvici, a 24-letni domačin mu je uspel vzeti uvodni niz in mu nekoliko povečati čas na terenu. Ptujčan je v nadaljevanju prevzel vajeti v svoje roke in gladko porazil Skandinavca.

V 2 urah in 5 minutah je Rola prišel do sedmih brejkov (14 priložnosti), bil boljši v vseh aspektih igre ter na koncu osvojil 20 točk več (90:70).

Za vstop v glavni del tekmovanja na peščenem turnirju serije ATP 250 v Bastadu mora premagati 22-letnega Argentinca Francisca Cerundola. Naloga bo vse prej kot lahka. Južnoameričan je 116. na ATP lestvici in 3. nosilec kvalifikacij in išče prvi vstop med TOP100 na ATP lestvici. Letos na začetku marca je zablestel v Buenos Airesu, kjer je prišel celo do velikega finala na ATP turnirju. Pomerila se bosta prvič.