Rola prebil kvalifikacije v Tallahasseeju. Nor tajbrejk.

24.04.2017
TALLAHASSEE, ZDA - Blaž Rola je zmagal tudi v tretjem kvalifikacijskem obračunu Challengerja na drugi strani luže in se uvrstil v glavni del tekmovanja.

26-letni Blaž Rola je bil 3. nosilec kvalifikacij 75,000 USD vrednega ATP Challengerja v Tallahasseeju, s tremi zmagami pa nadaljuje turnir v glavnem delu. Bravo.

Zadnji kvalifikacijski krog je Ptujčanu prinesel za tekmeca Kolumbijca Daniela Elahija Galana. Slovenski tenisač je zdržal manjši nalet v 2. nizu in po dramatičnem tajbrejku slavil zmago s 6-2, 7-6(15).

V uvodnem nizu turnirja na zelenem presku je Rola trikrat vzel servis 20-letnemu Južnoameričanu, 381. igralcu sveta. Več kot dovolj za zanesljivo dobljen niz, v drugem pa je potekala precej večja drama, predvsem v podaljšani igri. Oba sta vpisala po dva brejka, 13. igra pa je bila verjetno najdaljša v profesionalni karieri Blaža. Končala se je šele po 32 točkah s 17/15. Kolumbijec je padel po 1 uri in 43 minutah.

Žreb je bil naklonjen Roli v glavnem delu. V 1. krogu se bo meril s povabljenim tenisačem, 23-letnim domačinom Marcosom Gironom, 414. na ATP lestvici.