Rubljov v finalu Marseilla premagal Augerja-Aliassima

20.02.2022
MARSEILLE, FRANCIJA - Zmagovalec ATP 250 dvoranskega turnirja v Marseillu je Rus Andrej Rubljov.

Andrej Rubljov je nazaj v zmagovalnem ritmu. V Marseillu je v finalu s 7-5, 7-6(4) po tesni borbi premagal vročega Kanadčana Felixa Augerja Aliassima in po marcu 2021 spet dvignil pokal.

Kar tri Francoze, domačine, je izločil Rubljov na turnirju Open 13 Provence, dobil finale in ima sedaj devet turnirskih zmag v karieri. Na dvoranskih turnirjih nikdar ni izgubil finala (5-0).

''Prav vse tekme, ki sva jih odigrala od leta 2018 s Felixom, so bile dramatične. Ni dvoma, on je sedaj eden najboljših igralcev na svetu, še posebej je izjemen v letošnjem letu'', so bile besede zmagovalca farncoskega turnirja, ki je nazadnje slavil lani v Rottredamu. A v tem obdobju je bil fantastičen, le lovorika se mu je odmikala. Izgubil je finale mastersov v Monte Carlu in Cincinnatiju, pa na travi v Halleju. V današnjem finalu je demonstriral mentalno moč. V prvem nizu se je vrnil po brejku zaostanka in v drugem potem, ko je zapravil priložnost na servisu za zmago pri 5-4. Številka 7 svetovnega tenisa ima sedaj s Kanadčanom razmerje 3-1.

Kot zanimivost, Rubljov je ta teden izvlekel 'nemogoče' v dvoboju z Gasquetom v prvem obračunu, ko je zaostajal 2-5 v tretjem nizu in na koncu dobil tajbrejk.