Samsonova v uvodnem krogu Berlina izločila Zidanškovo

15.06.2022
BERLIN, NEMČIJA - Tamara Zidanšek je hitro izgubila na travnatem WTA turnirju v Berlinu.

24-letna Tamara Zidanšek (58. na WTA) je izgubila v 1. krogu WTA 500 turnirja na travi v Berlinu. Konjičanko je s 7-5, 6-1 premagala Rusinja Ludmila Samsonova.

23-letna Samsonova je zlahka izločila Slovenko na hitri podlagi nemškega turnirja. Kot 29. igralka sveta je bila precej boljša, nekaj dela je imela le v uvodnem nizu. V 79 minutah igre je Samsonova dosegla 8 asov (Zidanšek 3), od desetih priložnosti za brejk je vnovčila štiri. Tami je izkoristila edino žogo za odvzem servisa v 1. nizu, v drugem je bila v tej statistiki 'prazna'.

Travnati del sezone je Zidanškova tako začela z eno zmago in dvema porazoma, je pa prejšnji teden odlično vihtela lopar v dvojicah, ko je z Avstralko Perezovo osvojila naslov v Hertogenboschu.