Sanjski teden za Juana Ignacia Londera v Cordobi!

11.02.2019
V življenju in športu nasploh se včasih uresničijo sanje in tako je bilo prejšnji teden na teniškem turnirju v Argentini!

CORDOBA, ARGENTINA - 25-letni Argentinec Juan Ignacio Londero (69. na ATP) sicer 112. na ATP prejšnji teden, še nikoli ni dobil dvoboja v glavnem delu ATP turnirjev (0/3) v nedeljo pa je kot povabljenec na ATP250 v Cordobi po petih zmagah dvignil zmagovalni pokal, seveda je to njegov prvenec. V finalu je s 3-6, 7-5, 6-1 v nizih ugnal 28-letnega rojaka Guida Pello (50. na ATP). Za naslov je prejel dobrih 90,000$ kar znaša tretjino njegovega kariernega zaslužka!

Londero je do finala presenetljivo vse nasprotnike premagal po dveh nizih, na zakjjučnem dvoboju je že zaostajal za niz in z brejkom v 2. nizu (2-4), a je ostal agresiven in z močnimi "forehand" udarci preobrnil rezultat v svojo korist. Pella je še v 4. finalu na ATP turnej ostal praznih rok, pred tem je dobil vse 3 medsebojne dvoboje.

Juan Ignacio: "To je noro, resnično se ne zavedem kaj mi je uspelo ta teden. Nisem pričakoval takšnega uspeha, lani sem osvojil dva Challengerja in igral v enem finalu, letos sem upal na preboj na višjem nivoju"!