Sanjski teden za Wozniackijevo v Dubaju!

20.02.2011
DUBAJ, Z.A.E. - Danka Caroline Wozniacki je teniški turnir serije WTA Premier v Dubaju končala sanjsko. Naslov in številka 1.

Caroline Wozniacki je na 2 milijona USD vrednem teniškem turnirju Dubai Duty Free Tennis Championships prišla do prve lovorike v letošnji sezoni, potem ko je v le 75 minutah v velikem finalu deklasirala Rusinjo Svetlano Kuznjecovo s 6-1, 6-3.

Danka, 1. nosilka prestižnega turnirja v Zahodnih arabskih Emiratih, se je v finale uvrstila brez izgubljenega niza, to pa nadaljevala tudi danes, ko je 16. nosilki Svetlani Kuznjecovi kar sedemkrat vzela servis ter prišla do 13. turnirske zmage.

Poleg naslova v Dubaju, si je lepotica poljskih korenin, že s četrtfinalno zmago zagotovila ponovno 1. mesto na teniški lestvici WTA, ki ga je Belgijki Kim Clijsters prepustila le za en teden.

Danka ima sedaj v finalih razmerje 13-8, njena nasprotnica iz Rusije pa 13-19, ki je na poti do finala med drugim izločila tudi 3. nosilko Francesco Schiavone, 8. nosilko Agnieszko Radwansko in 11. nosilko Flavio Pennetto.

20-letna Caroline Wozniacki se po tednu dni zopet vrača na vrh WTA lestvice

Že popoldne se je končalo tudi tekmovanje v dvojicah, kjer sta Katarina Srebotnik in Kveta Peschke v finalu morali priznati premoč ameriško-španski navezi Huber/Martinez-Sanchez.