Caroline Wozniacki je Clijstersovi prepustila prvo mesto na lestvici le za teden dni!

18.02.2011
DUBAJ, Z.A.E. - Danska teniška igralka Caroline Wozniacki, je z uvrstitvijo v polfinale WTA turnirja serije Premier v Dubaju, zopet postala številka 1 ženskega tenisa. Uradno bo ta položaj prevzela v ponedeljek.

20-letna Danka Caroline Wozniacki je prejšnji teden morala sestopiti s prestola na teniški lestvici WTA, ker jo je prehitela Kim Clijsters, no, danes si je na turnirju Dubai Duty Free Tennis Championships po zmagi nad Izraelko Shahar Peer priigrala polfinale in zopet prevzela primat.

Kljub temu, da si je Izraelka priskrbela več brejk priložnosti od Skandinavke (10-8), je bila Caroline veliko bolj uspešna pri izkoristku (6/8, 3/10) ter petič zmagala v medsebojnem dvoboju ob enem porazu. Na koncu je Wozniackijeva slavila z rezultatom 6-2, 6-4.

V ponedeljek bo Danka tako na vrhu 19. teden, prvih 18 pa prihaja iz obdobja med 11.10.2010 in 13.2.2011. Ja, Kim je za sedaj le na kratko prevzela tron.

V drugem četrtfinalnem obračunu dneva je Jelena Janković v tretjem nizu že zaostajala 1-4, a na koncu vseeno zmagala ter premagala četrtopostavljeno Samantho Stosur s  6-3, 5-7 in 7-6. Teniška drama v Dubaju je trajala 2 uri in 49 minut.

Srbkinja je niz in pol držala vajeti v svojih rokah, nato pa popolnoma obstala. Ko je prišla na rob poraza je prišel nepričakovan preobrat in zmaga, ki jo pelje v polfinalni dvoboj s Caroline Wozniacki.