Sara Errani neustavljiva tudi v Budimpešti!

05.05.2012
BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - Italijanka Sara Errani uživa v najboljših mesecih njene teniške kariere. V enem največjih mest v Evropi, Budimpešti, je osvojila že tretji peščeni turnir zapored v letošnjem letu.

25-letna igralka iz Bologne Sara Errani je letos res izjemna na peščeni podlagi. Po Acapulcu in Barceloni je lovoriko dvignila še na turnirju serije WTA international v madžarski prestolnici ter prišla skupno do 5. turnirske zmage.

Erranijeva, ki se je prikupila slovenskim ljubiteljem tenisa z zmagoslavjem v Portorožu leta 2008, ima za sabo že 15. zaporedno zmago na pesku in je le še za eno oddaljena od Safine, ki jih je leta 2009 nanizala 16. V velikem finalu je mala Italijanka s 7-5, 6-4 odpravila Jeleno Vesnino.

Vesnina in Erranijeva sta se srečali prvič, za Rusinjo pa je bil to prvi finale po več kot enem letu. No, Italijanka je upravičila status 1. nosilke in lovoriko dvignila po 1 uri in 43 minutah, lahko pa bi jo že prej, saj je imela 5-3 v drugem nizu ter stala na servisni črti.

Na osrednjem igrišču Asbot Josef je prvi niz odločila 12. igra, ko je Erranijeva prišla do odločilnega brejka, tretjega v nizu. Izkoristek brejk priložnosti Sare je bil 100%, veliko boljši od Jelene (2/6), ki je zelo grešila na svojem drugem začetnem udarcu (0/5).  Ko je imela Italijanka prvi del igre v žepu, je v drugem povedla že 3-0, a Vesnina se ni predala. Najprej je izničila prednost, pa spet zaostala, pri 3-5 pa rešila servis Italijanke za končno zmago. Trud Rusinje pa tokrat ni bil poplačan. V 10. igri je imela Vesnina žogo za popolno vrnitev in izenačenje na 5-5, vendar je Italijanka obrnila potek, prišla do 'match pointa' in ga takoj izkoristila.

Vesnina tako ostaja še brez turnirskega zmagoslavja na WTA turnirju, čeprav ji je šlo v Budimpešti na 220,000 USD vrednem turnirju zelo dobro, kajti na poti do finala je izločila tri nosilke. Rusinja je že šestkrat igrala finale in vedno ostala praznih rok.