Šarapova preko 1. igralke sveta do velikega finala Carigrada in Serene Williams!

27.10.2012
CARIGRAD, TURČIJA - Zaključno dejanje letošnje teniške sezone za dekleta pripada Američanki Sereni Williams in Rusinji Mariji Šarapovi. Slednja je v polfinalu zadnjega turnirja v letu 2012 pospravila s 1. igralko sveta Viktorijo Azarenko.

V enem od dveh polfinalov turnirja najboljše osmerice v Carigradu sta se pomerili dve igralki, ki sta blesteli v letošnjem letu, kot zmagovalka pa je izšla Marija Šarapova, ki je s 6-4, 6-2 premagala Viktorijo Azarenko, 1. igralko na teniški lestvici WTA.

Številka 2 svetovnega tenisa je bila veliko boljša v polfinalu turškega turnirja TEB BNP Paribas WTA Championships, kjer so nastopile le najboljše tenisačice tega leta. Zelo pomemben je bil 1. niz, v katerem je sibirska lepotica prišla do brejka za 3-2, svoje servisne igre pa je nato skrbno čuvala vse do konca 47- minutnega uvodnega dela, ki ga je dobila s 6-4. Šarapova tokrat ni imela milosti za Azarenko. V 2. nizu je povedla po štirih zaporedno dobljenih igrah s 4-0 ter se ni več ozirala nazaj v dvorani Sinan Erden Dome.

''Atmosfera tu je neverjetna. Zlahka lahko rečem, da je to eden najboljših zaključnih turnirjev, ki sem jih kadarkoli doživela v karieri'', je povedala Rusinja po zmagi, ki jo je pripeljala v tretji finale zaključnih turnirjev leta. Pred osmimi leti je osvojila naslov, leta 2007 pa končala kot finalistka.

''Danes nisem bila ravno sveža, a to ni izgovoror za poraz. Marija je izkoristila vse moje napake in očitno je v odlični formi. 100% si je zaslužila zmago. Bi lahko igrala bolje? Seveda, a tekma je končana. Nimam se kaj opravičevati. Prvič letos končujem tekmovanje po porazu z nasmehom. Sploh se ne počutim slabo danes'', je za sedmo silo povedala prvopostavljena Vika, ki je leto začela kot 3. na WTA lestvici, po zmagi na OP Avstralije pa prevzela prvo mesto in ga držala vse leto, z izjemo štirih tednov. Belorusinja bo vodilni položaj na računalniški lestvici obdržala tudi ob koncu leta.

Belorusinja Viktorija Azarenka kljub polfinalnemu porazu, na zaključnem turnirju v Carigradu, končuje leto kot številka 1

Še eno pravljico več pa piše 'super' Serena. Mlajša od sester Williams je porabila le 61 minut, da je s terena počistila Agnieszko Radwansko s 6-2, 6-1. Težko, težko jo bo jutri premagati, čeprav je Šarapova tudi v odlični formi.

Začetek dvoboja je nakazal, da bi to lahko bil dolg dan za Sereno, ki je po vodstvu 2-0 dopustila Poljakinji vrnitev v igro. No, 15-kratna zmagovalka turnirjev za veliki slam je od tu naprej uprizorila pravo 'opustošenje' na igrišču. Kot vihar je pometala s tekmico, osvojila naslednjih 10 iger od 11, Radwanski pa dopustila, da se je le vpisala na semafor v 3. igri drugega niza.

Radwanska, ki je v polfinalu igrala maratonsko tekmo s Saro Errani, najdaljšo na zaključnih turnirjih osmerice, je lahko danes le nemo opazovala šov Američanke. ''Zadnja dva dvoboja sta me ubila, še posebej, ker nisem imela dneva počitka. Poskušala sem vse, toda noge me niso ubogale. To je turnir, kjer moraš biti popolno pripravljen'', je dejala Poljakinja, ki ni zmogla hitrega tempa Serene. Američanka je bila za njo danes enostavno premočna.

Serena je prišla do 17. zaporedne zmage nad TOP 5 igralkami sveta ter 47 od zadnjih 49 dvobojev. Na zaključnih turnirjih bo petič v finalu, lovoriko pa je osvojila dvakrat (2001, 2009). Leta 2000 in 2004 je končala kot finalistka, s Šarapovo pa bosta ponovili finale izpred osmih let.