Schmiedlova poravnala račune z Erranijevo in osvojila Bukarešto

19.07.2015
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Mlada, vzhajajoča teniška zvezdnica Anna Karoline Schmiedlova je zmagovalka WTA turnirja serije International v Bukarešti.

V finalu peščenega WTA turnirja v romunski prestolnici sta se pomerili Slovakinja Anna Karolina Schmiedlova in Italijanka Sara Errani. Slednja je letos v finalu Ria dobila dva tesna niza s Slovakinjo, tokrat pa se ji je 20-letnica maščevala in poravnala račun. Nekoč 5. igralko sveta in 1. nosilko Bukarešte je premagala s 7-6(3), 6-3 in se razveselila naslova.

Sedmopostavljena Schmiedlova, ki je v polfinalu včeraj izločila najboljšo slovensko tenisačico Polono Hercog, je 1. niz dobila po maratonski 1 uri in 13 minutah, odločitev pa je padla v tajbrejku, v 2. nizu pa je pritisnila na plin pri rezultatu 3-3, ko do konca ni več oddala igre.

Za slovaško tenisačico je to druga lovorika v karieri, prvič je slavila letos na dvoranskem turnirju v Katowicah. Zmaga nad Erranijevo je sploh njena prva na TOP20 igralkami sveta.

''Še vedno ne dojamem, da sem zmagala, saj je bila tekma res zelo tesna. Sara je neugodna nasprotnica, na pesku se počuti kot riba v vodi. Vedela sem, da bo odigrala maksimalno, danes pa se je bilo težko osredotočiti na vsako žogico, saj sva imeli zelo dolge točke'', je povedala presrečna Slovakinja ter dodala, da je naredila vse, da dobi drugi niz, saj ni verjela v zmago po treh nizih z Eranijevo.