Še četrta zmaga Blaža Kavčiča za četrtfinale Splita

07.04.2021
SPLIT, HRVAŠKA - Blaž Kavčič se je iz kvalifikacij že prebil v četrtfinale.

Nepopustljivi Blaž Kavčič je prigaral zmago v 2. krogu challengerja na pesku v Splitu ter se uvrstil v četrtfinale. Po dveh zmagah v kvalifikacijah in eni v 1. krogu, je v osmini finala s 4-6, 7-6(7), 6-4 izločil Šveda Eliasa Ymerja.

Kavčič, 245. na ATP lestvici, se je tokrat prvič srečal s 24-letnim Skandinavcem, 208. igralcem sveta, za preboj med osem pa se je pošteno nagaral, na terenu je bil kar 3 ure in 18 minut. Ni se predal po izgubljenem prvem nizu, iskal svoje priložnosti in zelo pomembno dobil v zelo tesnem tajbrejku 2. niza. V tretjem je izkušeno spravil na kolena Šveda. Zelo dobro je v polje zadeval prve servise in ubranil 11 brejk žogic od 16. Sam je prišel do petih brejkov iz 11 priložnosti, kako je bila tekma izenačena pa pove podatek, da sta oba osvojila 115 točk. Ja, borbenost in nepopustljivost Blaža je sedaj že znana, to pa tudi obrodi sadove.

Na dalmatinskem challengerju se bo v četrtfinalu srečal z Aleksandrom Vukičem, Avstralcem, ki je rojen v Sydneyu, a korenine so sigurno iz našega dela sveta. 24-letnik je trenutno 207. na ATP lestvici, danes pa je izločil 7. nosilca Coppejansa. Tudi na petem srečanju v Splitu bo imel nasprotnika s katerim bo igral prvič.